מנהיג המחאה יתמודד לכנסת ברשימה יהודית-ערבית

דוד מזרחי, ממובילי מאבק הנכים ומחאת יוקר המחיה, יוצב במקום 3 במפלגת 'פשוט אהבה' • עוד ברשימה: פעילות השלום לילי וייסברג וגדיר האני, וד"ר רביע בסיס, לשעבר חברת וועדת טרכטנברג

מחאת האפודים הצהובים
מחאת האפודים הצהובים

איכשהו זה חמק מהרדאר, אבל בימים בהם מחאת 'האפודים הצהובים' כבשה את הכותרות, נרשמה ברשם המפלגות מפלגה בשם 'פשוט אהבה', שצפויה להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. בין מקימיה נמצא דוד מזרחי, הרוח החיה במחאה החברתית האחרונה וממובילי מאבק הנכים.

מצע המפלגה מנסח במילים כלליות את המטרות לשמן הוקמה, אך ממידע מפורט שהגיע ל'קו עיתונות' עולה כי המפלגה החדשה תהפוך לרשימה יהודית-ערבית, בה ישובצו נציגים משני המגזרים, בשיטת הריצ'רץ'.

בין מייסדי המפלגה ומי שיוצב במקום השלישי בה, הוא דוד מזרחי, מנהיג מחאה שעלה לכותרות בשנה האחרונה. הוא בן למשפחת מצוקה ירושלמית, שבילדותו התגלגל בין פנימיות והסתבך לא מעט עם רשויות החוק, בין היתר במסגרת השתייכותו לקיצוניים שבין 'לה פמילייה', ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים.

למרות רקע קשה, דוד לקח את עצמו בידיים והפך לפעיל חברתי מוכר. הוא כיום עובד עם נוער בסיכון – בהם גם נוער נושר מבתים חרדיים – ומעביר הרצאות על סיפור חייו. כבן לאבא נכה, היה מזרחי בין מובילי זעקת הנכים בהפגנות הסוערות שהציפו את ישראל, בדרישה להשוות את קצבת הנכות לשכר מינימום.

את הרשימה אמורה להוביל לילי וייסברג, חברת תנועת 'נשים עושות שלום' – הפועלת להעלאת הפתרון המדיני לראש סדר היום – ומיוזמות צעדת התקווה. במקום השני תוצב גדיר האני, ילידת עכו ותושבת חורה, גם היא פעילת שלום, ומעורבות בפרויקטים להעצמה נשית במגזר הערבי, אספקת אלפי מנות חמות לתלמידי בית ספר ופרויקט אקולוגי עולמי. האני הייתה זו שפתחה בטרנד לכתיבת השם בערבית של משתמשים ברשתות חברתיות, במחאה נגד חוק הלאום.

במקום השלישי יוצב, כאמור, דוד מזרחי, ובמקום הרביעי תוצב ד"ר רביע בסיס, ד"ר לפילוסופיה ואשת חינוך מדאלית אל כרמל. בסיס הייתה חברת בוועדת טרכטנברג שהוקמה בעקבות מחאת האוהלים בשנת 2011.

על פי מצע המפלגה, היא מבקשת "להוות בית פוליטי הרואה בפסיפס האנושי החי בישראל אוצר בלום, מארג עשיר ומופלא של בני אדם בעלי זהויות, שפות, דתות ותרבויות שונות". המפלגה מבטיחה לפעול למו"מ רציף וישיר עם הפלסטינים, לקידום צדק חברתי ומדיניות רווחה, לקידום מערכת החינוך ולחיזוק נוכחות נשית במרכז קבלת החלטות.

מפלגת 'פשוט אהבה' נמצאת בימים אלה בשלבים ראשונים של גיוס תרומות, כתיבת מצע מפורט וגיבוש חברים, והיא טרם הכריזה פומבית על התמודדות. היא לא היחידה שאנשי המחאה החברתית משתלבים בה, כך ניתן למצוא את גונן בן יצחק ברשימה החדשה-ישנה של אלדד יניב.

השארת תגובה