השיטה: להפוך את הנרדף לרודף

צוריאל קריספל
צוריאל קריספל
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ויאמר אל עמו הנה עם בני ישראל רב ועצום ממנו… והיה כי תקראנה מלחמה ונוסף גם הוא על שונאינו ונלחם בנו ועלה מן הארץ(א,ט-י)

כדי להבין מה היה מטרת יועצי ויחצני הפרסום של פרעה, כאשר כתבו לו את הנאום הבומבסטי הזה לאומה, נקדים ונסביר את המושג של "רודף" ו"נרדף", הרודף הוא זה שמציק ומזיק, והנרדף, זה המסכן נגדו מכוונות פעולות הרודף.

עצם הידיעה וההפנמה על היותו של הנרדף, נרדף, נוסכת בו כוחות לשרוד את המאבק, יהודים שרדו את הפרעות הקשות ביותר לאורך הדורות ובמיוחד את השואה האיומה, רק מעצם התקווה שיום אחד העולם יידע על עצם היותנו נרדפים, ידיעה זו היא שחיסנה וחישלה אותם.

יועצי התדמית של פרעה הבינו שאם פרעה ידכא את עמ"י עד עפר, ישפילם וירדה בהם, עמ"י, ישרוד את השעבוד מעצם תחושת הנרדפות ומהתקווה לימים טובים יותר,מעצם היותו צודק ונרדף,  אך אם ברצונו להכניסם לגלות  גוף ונפש, עליו להפוך אותם תדמיתית, לרעים ולמושחתים,  כמו שנאמר "וירעו אותנו המצרים", "הנה עם בני ישראל רב ועצום ממנו"…"ונלחם בנו ועלה מן הארץ".

בנאומו לאומה המצרית אומר להם פרעה כך, ראו נא, אתם רואים את היהודים שמסתובבים בינינו? דעו לכם שהם מחייכים לנו, ושבע תועבות בליבם, הם פשוט ממתינים ליום שיוכלו לנשל אותנו מאדמתנו, "והיה כי תקראנה מלחמה ונוסף גם הוא על שונאינו ונלחם בנו ועלה מן הארץ", הוצאנו את יוסף מבית השבי, שמנו אותו "סגן" למלך, והנה לקח את כספינו, [כמו שמסיתים נגד החרדים…] שם את משפחתו בארץ גושן היוקרתית על חשבוננו, ראו איך הם רודפים אותנו, עוד יתפסו את ילדינו וישחטו אותם…פחד פחדים.

איך התקשורת המצרית עברה לסדר היום על הטמנת ילדי ישראל במקום לבני הבניין, פרעה בעצת יועצי הפרסום והתדמית שלו הסביר לעמו את הסכנה בחוסר התפוקה של פועלי הבניין כשכל התמהמהות בבניה מסכנת את צרכי המדינה ויכולה להביא להתדרדרות כלכלית, ולתחילתו של מרד נורא ומסוכן, וממילא, כשהנוגש המצרי דחף את הילד היהודי לתוך הקיר במקום לבינה, חש הוא כי הוא משרת את הממלכה ועשה זאת בשמחה, ובחיוך רחב.

יועצי התקשורת של פרעה, עשו את עם ישראל לעם של רודפים

לא רק פרעה נהג בשיטה זו אלא לאורך כל הדורות ועד ימינו אלו נקטו שונאי ישראל מבית ומחוץ בטקטיקה זו, יוצרי תורת האבולוציה הכפרנית הסבירו לעולם, היהודים הם רודפי האנושות מסיבה אחת פשוטה, תורת האבולוציה שואבת את כוחה מחוקי הג'ונגל, שהחזק שורד על חשבון החלש, החלשים מעכבים את התפתחותם וקיומם של החזקים, ובכך למעשה החלש יוזז הצידה וייטרף בפיהם של החזקים, זו הייתה גם משנתו של הצורר הנאצי היטלר ימ"ש שסחף אחריו את כל העם הגרמני, ואילו היהדות הצרופה פועלת הפוך לגמרי, עזרה לחלש, גמחי"ם, ארגוני חסד, ארגוני הצלה ועוד, החלש איננו נטל נהפוך הוא.

עם מסר כזה העולם הנאור אינו יכול להשלים, העולם ייראה טוב יותר ללא פרזיטים החיים על חשבון החזקים, זו התיאוריה שפיתחו גדולי משמידי עמנו לדורותיו, היהדות, היא סכנה לאנושות, עולם נאור, המעוניין להתפתח ולהתקדם, אינו יכול לשאת את החלש, ואין מקום בעולם זה למי שאינו טהור הגזע, חזק, ומצליח.

ברוך השם, שונאי ישראל, הצליחו אולי לשנות את דעת הקהל בקרב בני עמם, אך לא בקרב עם ישראל, עמנו שרד את כל הפרעות למרות כל שטיפות המח שעברו עמי העולם, שרד, ונשאר איתן בדעתו ובחוסנו הפנימי, וידע היטב מי הרודף ומי הנרדף מבלי להתבלבל חלילה.

אך קורה לפעמים שהאדם בתוך מצפונו מתבלבל מאירוע כזה או אחר המערער את בטחונו, כמו המקרה של ברוך גולדשטיין הי"ד, רופא בחסד עליון, שטיפל באלפי שונאי ישראל מחד, אך גם במאות מקרים של פיגועי טרור של חבריו וידידיו מאידך, וברגע של חולשה וחוסר יציבות הרג עשרות פלשתינים, מעשה זה שינה את המפה הפוליטית אצל חלק לא מבוטל מאזרחי ישראל והעולם, אנשי  "מצפון" שינו את דעתם והפכו באחת את המציאות הכל כך פשוטה וברורה, ותחת היותם של המחבלים הארורים לרודפי ישראל, הפכו ללוחמי חופש ונרדפים.

אם עד לא מזמן מחבל פלשתיני שהיה מבצע פיגוע על אדמת ארה"ב או אירופה דעת הקהל הייתה מוקיעה אותו ואת שולחיו ללא ספק, מה אתה לבא הרוג אותנו כאן, לך לפלשתין, היום האצבע והאשמה מופנית כלפינו, הפסיקו את ההתעללות בפלשתינים, בגללכם "אויבי השלום", אנו סובלים גם פיגועים באדמתנו.

ארגוני השמאל, והשמאל הרדיקלי הממונים ע"י אין ספור קרנות בינלאומיות משרתים אף את אותה מטרה בקרב כל שכבות האוכלוסייה היהודית בכלל והישראלית בפרט, ופועלים באופן ששום מדינה ריבונית נורמלית ודמוקרטית לא הייתה עוברת לכך לסדר היום, והייתה מראה להם אחר כבוד את מקומם מאחורי סורג ובריח.

"וירעו אותנו המצרים", הפכו אותנו לרעים.

היכן נשמע במדינה נורמלית שחייל שמגן על עמו ועל חבריו מפני מרצח שפל הופך פתאום לרוצח, שוטר שמגן על חבריו זמן ביצוע משימה ע"פ החוק, ונאלץ להשתמש בנשקו כנגד מחבל היורה עליו או המנסה לדרוס אותו עומד לדין, מילא אם טענה הייתה נשמעת מפי ראשי המחבלים, אך כאשר חוברים לטענה זו אנשי השמאל וכלי התקשורת הישראליים הדבר חמור שבעתיים, וחמור מכך כאשר טענות ותפישות עולם זאת חודרת לראשי הצבא שכל מהותם והצדקת קיומם היא "צבא ההגנה לישראל" ליקוי מאורות של ממש.

ואם נדבר מעט בחריפות, מבחינה פוליטית, כל אסון, או פיגוע גדול משרת את האינטרסים שלהם, שכן, זה סולל את דרכם הנלוזה והשקפת עולמם, הכיבוש אשם… השקט לא יגיע למחוזותינו עד שתיפתר מצוקת העם הפלשתיני… כן זה שטובח בנו ללא רחם ובאכזריות שלא תיאמן.

זה מה שקרה מבחינה פוליטית, כל העולם פתאום הופך את היוצרות, ואומרים שהנרדף הוא הרודף, והרודף הוא הנרדף, ואף אם ישנם מנהיגי ציבור מתנועות פוליטיות אחרות שדעתם שונה במאה שמונים מעלות מראשי השמאל, ידיהם כבולות למעשה מאימת הרדיפה הפוליטית, המשפטית, והתקשורתית, למעשה מן השמים אומרים לנו זאת.

אין זה כי אם זעקה משמיים עבורנו, עשרות שנים סמכתם על צה"ל והמדינה שיגנו עליכם, אולי כעת תכירו ותפנימו את דברי דוד המלך ע"ה, "אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר" (תהילים קכז,א), אין מי שישמור עלינו רק ה'אלוקי ישראל.

אך מה לנו להביט החוצה כאשר גם המחנה פנימה החלו להשתמש באותן שיטות, תעשיית היחצנות עובדת שעות נוספות ולפתע מקיימים בעצמם "את אשר אסרת התרתי, ואת אשר התרת אסרתי, הליכה לערכאות הפכה לדבר שבשגרה גם אם מסתתרים אחרי אנשי "קש" כאלו ואחרים, וחסים בצל אמרתו של עשו הרשע "אחי יש לי רב"…

אם חפצי חיים אנחנו, ואם אין אנו רוצים להתבלבל חלילה ולא להיות מושפעים ממכונות התעמולה השונות, אין לנו אלא להישען על גדולי ישראל שליט"א עיני העדה אשר בעיני הבדולח שלהם הצופיות למרחוק והולכים בדרכם של "ההרים הגדולים" בבחינת "אשא עיניי אל ההרים" ולהצמד להוראותיהם אפילו "על ימין שהוא שמאל", לחזק את עולם התורה שהוא הבסיס האיתן לקיומנו וקיומו של כלל ישראל.

ר' ישראל סלנטר זצ"ל היה אומר שלימוד תורה אינו רק בגדר מצוה שבין אדם למקום, אלא זו גם מצוה שבין אדם לחברו! שכן בתורה כתוב "ונשאתי לכל המקום בעבורם" (בראשית יח, כו) האחריות על כל העולם מוטלת עלינו, אלו היושבים ועוסקים בתורה.

תמיד הוכיחו אותנו שכל מה שקורה רח"ל בכבישים, כל מה שקורה רח"ל בעולם – אנחנו אשמים, ואף אחד לא שומע לתוכחות, באה בת קול מן השמים והכריזה – אבל אשמים אתם, אם אינכם רוצים שיבואו פורעניות לעולם, עליכם להתחזק בלימוד התורה הקדושה ובעבודת ה', ואז תזכו שהקב"ה ישא לכל המקום בעבורכם.

השארת תגובה