אגודת ישראל ומרצ החליטו "הסטטוס קוו יישמר"

חבר המועצה פנחס הומינר וחברת המועצה איטל בציר-אלשיך מ'מרצ' נפגשו ודנו במגוון סוגיות עירוניות • הומינר: "שמחתי לגלות כי גם יו"ר 'רחובות חופשית' מסכימה כי יש לשמור על הסטטוס קוו בעיר"

פנחס הומינר נציג קרעטשניף/אגודת ישראל. (צילום: יח"צ)
פנחס הומינר נציג קרעטשניף/אגודת ישראל. (צילום: יח"צ)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קשה לזכור מתי ישבו (אם בכלל) במישור הארצי נציגים של המפלגות החרדיות ונציגי מרצ לפגישת עבודה משותפת על בסיס המכנה המשותף ולא המפריד. אך מסתבר שהעיר רחובות הידועה כמי שמסמלת את מרקם החיים העדין בין כלל גווני האוכלוסייה, גם הדבר הזה אפשרי.
בשבוע האחרון, התקיימה פגישה בין מחזיק תיק הכספים חבר המועצה פנחס הומינר וחברת המועצה איטל בציר אלשיך ממרצ. השניים נפגשו בלשכתו של הומינר בעירייה, לפגישת עבודה ראשונה בה דנו במגוון סוגיות עירוניות וסיכמו על שיתופי פעולה בתחומים שונים.
הומינר: "כשרוצים לשרת את התושבים, אין הבדל בין דתיים לחילונים. אנו מסכימים על נושאים רבים ובהם נשתף פעולה למען תושבי העיר כמו למשל בעניין גינת הכלבים שנסגרה ועוד סוגיות חברתיות, ואני מתכוון לעבוד עמה כמו עם שאר חברי המועצה בשיתוף פעולה על מנת לסייע לתושבים. שמחתי לגלות כי גם יו"ר רחובות חופשית מסכימה כי יש לשמור על הסטטוס קוו בעיר".

איטל בציר אלשיך: יש המון נושאים בהם ניתן למצוא את המשותף למרות המרחק בדעות הפוליטיות, לדוגמא, לפני ימים אחדים פנתה אלינו תושבת בהודעת ווטסאפ והתלוננה על סגירת גינת כלבים בשכונה. חזרתי אליה בשיחת טלפון ועדכנתי אותה שלא רק אנחנו בעניין, אלא גם חבר המועצה פנחס הומינר מוכן להצטרף ולסייע.

התושבת נשמעה מופתעת לא רק מהעובדה שחזרנו אליה תוך דקות ספורות אלא יותר מהעובדה, ששני חברי מועצה מקשת פוליטית שונה פועלים בשיתוף פעולה. ובתום השיחה קבענו יחד להיפגש לסיור בשכונה.

אנו מבטיחים להוכיח גם בהמשך הדרך, כי גם ולמרות המרחק בדעות הפוליטיות, נמצא מכנה משותף בנושאים חברתיים וננצל הזדמנויות כדי לפעול יחד כדי לקדם אג'נדות חברתיות. הרי באנו בסופו של דבר לדאוג לאינטרס הציבור.

השארת תגובה