מאבק איתנים: "אין מקום להדרת חרדים בירושלים"

פעילים חילוניים מתנכלים לפעילות שנעשית לילדים חרדיים בשכונת הר חומה וטוענים: הם בדרך להשתלט • מלכיאלי: "עלינו להתאחד נגד השנאה ונגד אלו המנסים בכוח לסכסך ולפלג בין התושבים בירושלים"

הר חומה
הר חומה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

התנכלות בשכונת הר חומה בירושלים, לפעילות של שלוחה של המנהל הקהילתי בשכונה, המיועדים למגזר החרדי והדתי לאומי בשכונה. גורמים בשכונה הביעו התנגדות לקיומם של אירועים ופעילות לנוער שיזמה השלוחה החרדית של המנהל בשכונה. את היוזמה של הפעילות הייחודית לילדים ובני הנוער בשכונה והקמתה של השלוחה החרדית, יזמה קהילת 'כאייל תערוג' בראשות הרה"ג אייל עמרמי.

העיתון 'כל העיר' שדיווח לראשונה על ההתנכלות של התושבים לקיום הפעילות, הביא ציטוטים מפי פעילים בשכונה, אשר רוח ההסתה נגד המגזר החרדי שליוותה את הבחירות לרשויות המקומיות, סחפה אותם, והביעו חשש כי הפעילות נועדו כביכול להביא לכיבוש חרדי של השכונה: "מדובר על דריסת רגל של קהילה חרדית בפעילות של המינהל הקהילתי. לא ממש ברור מדוע יש צורך בשלוחה חרדית שתפעל במינהל הר חומה", מציין אחד מתושבי השכונה ומוסיף: "זה תחילתו של מהלך שבהמשך ידרוש תקציבים, שיבואו על חשבון התושבים האחרים. אין בהר חומה קהילה חרדית אמיתית, אלא יש פה ניסיון לקבוע עובדות בשטח, כמו שקרה בשכונות אחרות בעיר".

בקהילת כ'אייל תערוג' דחו את הטענות על הסף: "יש פה צרות עין מצד גורמים שונים בהר חומה. הרי כל מי שמגיע לפעילות שאנחנו מפעילים, מנוע מלהשתתף בפעילות ובפעילויות שהמתנ"ס מציע כי התכנים והאופן שבו הם פועלים לא מתאימים למגזר החרדי. לכן, החלטנו ליזום באופן עצמאי סדרת פעילות ופעילויות שמסובסדים בעזרת תרומות ומימון פרטי. כנראה שמה שמציק לאותם גורמים בשכונה זה הביקוש הגדול לפעילות שלנו, שהוא הרבה יותר גדול ומשמעותי מהביקוש לפעילויות של המינהל הקהילתי בהר חומה". אמרו.

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס) תושב ירושלים וחבר לשעבר במועצת העיר אמר בתגובה לפרסום: "בשבוע שבו אנו מציינים את תחילת המצור על ירושלים ובית המקדש שחרב  בעוון שנאת חינם, מצער לראות שעדיין יש תופעות של שנאה בירושלים. על ירושלים להוות סמל לאחדות בין המגזרים עלינו להתאחד כלל המגזרים בירושלים נגד השנאה ונגד אלו המנסים בכוח לסכסך ולפלג בין התושבים בירושלים".

חבר מועצת עיריית ירושלים אברהם בצלאל, אמר כי "אין מקום להדרת חרדים בשנת 2018 בירושלים. כלל המגזרים בעיר צריכים לקבל את המגיע להם מתוך כבוד הדדי. גם הילדים החרדים בשכונת הר חומה יש להם זכות לפעילות ופעילות פנאי כמו כלל ילדי ירושלים אנחנו בעירייה נפעל נגד שיח הפלגנות וההסתה ובעד השלום והאחדות בירושלים".

בשנים האחרונות חל גידול ניכר במספרם של המשפחות החרדיות המתגוררות בשכונת הר חומה. כיום מתגוררים בשכונת הר חומה קרוב ל-1000 משפחות חרדיות הנמנים על קהילת 'כאייל תערוג' בהנהגת רב השכונה וראש המוסדות הרה"ג אייל עמרמי.

השארת תגובה