בני ברק: אזרחים וותיקים יוצאים לעבוד בגיל פרישה

כנס בבני ברק
כנס בבני ברק
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

כינוס ראשון מסוגו של התכנית לשילובם בשוק העבודה של תושבים וותיקים, במגזר החרדי, העומדים לקראת פרישתם לגמלאות, התקיים בהשתתפותם של למעלה מ-100 תושבים, במסגרת התכנית העירונית לשילוב וותיקים שהחלה לפעול, לראשונה, לפני כשנתיים, וזכתה להישגים מרשימים ופעלה עד כה בקרב תושבות העיר, ועתה מקבלת תנופה מירבית גם בקרב ציבור הגברים, וכמובן, במסגרות נפרדות לחלוטין.

המדובר במיזם יחודי וחדשני, המופעל על ידי היחידה להכשרה מקצועית באגף לשירותים חברתיים בעיריית בני ברק ובשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי הג'וינט ואשל, לגילאי ה60+ שפרשו ממקום עבודתם, ושילובם בכבוד במסגרות תעסוקתיות שונות, תוך הסרת חסמים שונים שמנעו מהם בעבר את חזרתם לעולם העבודה.

הכנס החל בהרצאתו המרתקת של מאיר שוורץ שדיבר על המשמעות המיוחדת בגיל הפרישה מבחינת הזמן שמתפנה והחשיבות של עיסוק חלופי בצורה מיטבית.

הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר שכיבד את הנוכחים בהשתתפותו, העלה על נס את היחודיות המאפיינת את האוכלוסיה בעיר בני ברק, שבהגיעם לגיל פרישה מתאפשר להם להקדיש זמן רב יותר ללימוד התורה ביתר שאת.

ריתק את המשתתפים מר עמנואל בר, יועץ פיננסי מוערך, שדיבר על תכנון פיננסי והתנהלות כלכלית נכונה, תוך כדי העלאת המודעות לסוגיות מרכזיות בחסכון הפנסיוני וההשלכות ארוכות הטווח.

האגף לשירותים חברתיים של העירייה, בראשות יהושע מנדל, סגן רה"ע ובהנהלת עו"ס ארלט מויאל, גיבשו, באחרונה, מדיניות של קורסים, סדנאות והכשרה מקצועית לקהל היעד של בני ה-60+, באמצעות היחידה להכשרה מקצועית באגף, בניהולה של גב' שרה בן יהודה ובריכוזם של מקדמי התעסוקה יוסף הרצוג והגב' חיה שטורך, ובמסגרת זו הוחלט לשלב תושבים ותיקים בסדנאות לחיפוש עבודה ובפעולות מול מעסיקים לעידוד תעסוקת ותיקים ובהעצמת היתרונות הגלומים בהם ובכך לגרום לשינוי עמדות וסטראוטיפים הקשורים לתעסוקת מבוגרים.

בעקבות הכינוס גבר הביקוש לסדנאות וקורסים, ובימים אלו נפתחים מגוון קורסים שונים המסייעים להשתלבות בתעסוקה, החל מסדנאות להעצמה אישית בדגש על הכנה לשוק התעסוקה, ועד לקורסי אנגלית ומחשבים וסדנת העצמה ליזמים.

השארת תגובה