בביתר מכחישים: הגדר לא נפרצה

בשעה שתושבי ביתר עילית הסבו לשולחן השבת, נפרצו שש דירות בשני אזורים. תושבים טוענים: מדובר בשכנים מהכפר הערבי – בעיריה מכחישים: הפורצים זוהו ולא מדובר בערבים

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תושבי ביתר עילית מתלוננים על סדרת פריצות לבתים במהלך ליל השבת.

לדבריהם, הבעיה נעוצה בגדר המקיפה את היישוב. גדר ברזל לא גבוהה במיוחד וגם לא מוגנת באמצעים דיגיטליים שידווחו למוקד בשעת חדירה חלילה – גם סליל תיל לא סוגר מעל לגדר.

"הפעם זה הסתיים בנזק לרכוש בלבד, אבל הקלות היא כמעט בלתי נתפשת", הם אומרים.

משפחות שנסעו אל מחוץ לעיר לשבת, נבהלו לגלות כי בתיהם נפרצו ורכוש נגנב.

כשביקשו להתחקות אחר הפורצים, נדהמו לגלות: ליל שבת, בשעה 20:30. שעה בה המשפחות ישובות סביב לשולחן השבת. חדרו שלושה ערבים את גדר היישוב ופרצו לשש דירות שונות בשני אזורים שונים בעיר.

הפריצות בוצעו בעזרת מברגים.

בשיחה עם תושבי המקום, גם אלו שלא נפגעו במכת הפריצות הנוכחית, נשמעת בהלה רבה. הם תוהים בחשש 'מה יקרה כשהחדירה הזו תהיה לא לצורך גניבת רכוש חלילה וחס?'.

אין התושבים מחפשים להפנות אצבע מאשימה, הם מאשימים אף את עצמם. "הערבים עובדים כאן בניקיון חדרי מדרגות ועסקים עד כניסת השבת ממש. גם אלו שמסיימים קצת קודם, ממתינים עוד להסעה שתיקח אותם. בינתיים הם מבחינים ו'קולטים' הכל – ואז שבים בחסות החשיכה והגדר שלא מהווה הגנה"

פנינו לגורם בעיריית ביתר עילית ללמוד על הסוגיא. שם נטען בפנינו כי הפריצות נעשו בידי גורמים אחרים שזוהו ואף נעצרו. בתחנת המשטרה נטען דווקא כי טענת השכנים וצילומי האבטחה מלמדים כי אכן נראה ומדובר בערבים שהגיעו דרך הגדר.

השארת תגובה