איך 'צמח הדו"ח' מ-70 ל-3.500 ש"ח

נועם קוריס
נועם קוריס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שאלה: קיבלתי דו"ח חניה בשנת 1995 מעיריית פתח תקווה על תקופה בה שהיתי בחו"ל. הדו"ח המקורי היה 70 ₪, וכשהלכתי לבדוק את החשבון התברר לי שיש עליו עיקול מהדו"ח של 500 ש"ח. פניתי לעו"ד בעניין והוא אמר שהחוב האמיר ל3,500 ₪. מה ניתן לעשות?

תשובה:  אפשר לשלם או  להגיש בקשה לביטול פסק דין באמצעות עורך דין אבל נראה שהאפשרות השנייה של פנייה לבית המשפט בבקשה לבטל את הדו"ח תעלה יותר מהדו״ח ויותר מההסדר המוצע.

שאלה: מה עושים אם השכרתי דירה, סגרנו על מחיר ולחצנו יד אבל לא חתמנו על חוזה או שחתמנו על חוזה רק עם מעט פרטים כמו מחיר ותקופת שכירות, האם החוזה מחייב את הצדדים? מה הדין לגבי תנאים שלא סוכמו בחוזה?

תשובה: חוזה להשכרת דירה למשך של עד 5 שנים יכול להיעשות בעל פה ולא חייב להיעשות בכתב, במידה וחסרים פרטים בחוזה, לדוגמא אם פורצת מחלוקת מי אחראי על תיקונים קטנים בדירה המושכרת, ניתן למצוא בחוק שכירות והשאילה את ההסדרים השונים שיחולו על השוכר והמשכיר, ככל שהם לא קבעו אחרת.

שאלה: יש לי קרן פנסיה ממקום עבודה הקודם בהפניקס. לפני חודשיים התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש, החשבת בדקה איתי לאן ארצה שיפרישו לי ואני ציינתי את הקרן שלי. סוכן הביטוח שלי העביר לה טופס המשך פוליסה והיא הייתה צריכה לחתום עליו, אך היא שינתה את אחוזי הפרשה ורק אז חתמה. הסוכן שלי טוען שמכיוון שהפוליסה שלי עם 8.3% לפיצויים אז המעסיק חייב להפריש כך וזה לפי חוק. מצד שני המעסיק אומר שהוא לא חייב להפריש מעבר ל6% כי הם לא מחתימים על סעיף 14. השאלה היא מה באמת לפי חוק ומה צריך לעשות במקרה כזה?

תשובה: בהתאם לדין המעסיק חייב לשלם את השיעורים בחוק בהתאם לפוליסה הקיימת לך. יחד עם זאת הוא יכול שלא לשלם מעבר לאמור בחוק.

שאלה: פתחו נגדי 2 תיקי הוצל"פ על אותו חוב. משרד עו"ד שמטפל בתיק מעדכן תשלומים בתיק אחד בלבד. בתיק השני יש את הקרן וחוב מצטבר כאילו לא שולם כלום. מידי זמן מה, כשיש פיגור בתשלום, מוציאים עיקולים עבור התיק הלא מעודכן שעומד על 500,000 ש"ח וממשיך לעלות, עוצרים לי את כל הפעילות שלי בבנק ותופסים לי כספים. חוץ מכל ההגבלות שמופעלות אוטומטית. מה אני יכולה לעשות כדי למנוע צעדים אלו בחשבון או לחילופין איך אפשר לגרום לסגירת תיק זה? האם עלי לפנות לבית המשפט כדי לבקש הליך זה? בעבר ניסיתי בכוחות עצמי בהוצל"פ ולא יצא מזה כלום.

תשובה: הדבר הנכון לעשותו הוא להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל בעניין, נראה שמוטב שתפני לעו"ד שיכין ויגיש עבורך את הבקשה.

ניתן לשלוח שאלות למדור במייל kurislaw@gmail.com

השארת תגובה