יש קואליציה: דגל וש"ס חתמו עם ליאון

מסתמן: 'התעוררות' בפנים, 'אגודת ישראל' בחוץ • השלל: תכנון ובניה ומבני ציבור לדגל התורה, כספים ומנח"ח לש"ס, שני סגנים לכל אחת מהן • תמונת מצב

סיעת שס ירושלים
סיעת שס ירושלים
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

יש קואליציה בירושלים: ש"ס ודגל התורה חתמו על הסכם קואליציוני עם ראש העיר משה ליאון, ובכך בא לסיומו השלב הראשון של סגירת הקואליציה. אמש (ג') נחתמו הסכמים קואליציוניים נוספים בבירה. דגל התורה וש"ס התווספו לליכוד, לבית היהודי ומאוחדים, והצטרפו לקואליציית ליאון.

ברשימת התיקים שקיבלה ש"ס: שני סגנים, תיק הכספים, תיק מורשת מן המזרח, תיק ארנונה, תיק חן חרדי, מנח"ח וקידום נוער תורני. ברשימת התיקים שקיבלה דגל התורה: שני סגנים, ועדת תכנון ובניה, משאבי חינוך חרדי, תיק מבני ציבור, תיק נכסים, תיק תרבות תורנית וקידום נוער חרדי.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מסר עם חתימת ההסכמים: "זהו רגע מרגש, אני סבור ובטוח שנעבוד יחד עם כל הסיעות ויחד כולנו נאחד את תושבי ירושלים ונפעל למען ירושלים".

קודם לכן כבר מנתה הקואליציה העירונית בראשות משה ליאון, חמישה חברים, משלוש סיעות שכבר חתמו על הסכם קואליציוני: סיעות 'הבית היהודי', 'הליכוד' ו'מאוחדים'.

במסגרת ההסכם הראשון שנחתם בין לליאון לסיעת 'הליכוד' בראשות אלישע פלג, סוכם כי סיעת 'הליכוד' וסיעת 'ירושלים שלנו' של ליאון – יתאחדו ויכהנו בקדנציה הקרובה כסיעה משותפת בשם 'ירושלים שלנו – הליכוד'.

השלל ש'הליכוד' קיבל בתמורה: סגן ראש העיר למחצית קדנציה, תיק הספורט ותיק חירום וביטחון. "אני שמח על איחוד עם הליכוד ומברך על כניסתו של אלישע לקואליציה, אני בטוח שנעבוד יחד בשיתוף פעולה למען תושבי ירושלים, תכניות רבות לפנינו", אמר משה ליאון.

שניה לחתום על הסכם קואליציוני הייתה סיעת 'הבית היהודי' בראשות חגית משה. השלל 'הבית היהודי' ייהנה ממנו הוא: סגנות ראש העיר למחצית קדנציה ראשונה, עבור חגית משה, שגם תחזיק תיק החינוך, תיק קהילות ומשפחות צעירות. יהודה פרוידיגר, הנציג השני ברשימה ובמקור איש 'האיחוד הלאומי', יחזיק בתיק צרכים מיוחדים, תיק הגיל השלישי ובתיק תנועות הנוער למשך חצי קדנציה.

"הודות להכפלת כוחנו בבחירות האחרונות כעת הציונות הדתית בעיר תהיה מיוצגת כראוי במועצת העיר", הכריזה חגית משה בחגיגיות, עם חתימת ההסכם. "ראש העיר, משה ליאון, רואה בנו שותפים בכירים בקואליציה מה שמתבטא בתיקים משמעותיים. כפי שהבטחנו, הבית היהודי יביא את בשורת הדיור באמצעות בנייה בירושלים כולה – המזרחית והמערבית. יחד עם ראש העיר נפעל מול הגופים הממשלתיים להסרת החסמים השונים על מנת לקדם בנייה בגבעת המטוס, בדגש על בנייה לזוגות צעירים".

רגע לפני כינוס ישיבת מועצת העיר הראשונה ביום חמישי האחרון, נחתם הסכם קואליציוני בין ראש העירייה לבין סיעת 'מאוחדים' בראשות אריה קינג.

עיקרי ההסכם: קינג יהיה סגן ראש העיר בחצי השני של הקדנציה ויחזיק בתיקי מנהלים קהילתיים, מורשת ישראל ותיק איכות הסביבה. יוני יוסף, חבר המעוצה השני ברשימה ואיש מפלגת 'יחד', יחזיק את תיק תנועות נוער וקידום נוער בחצי הראשון של הקדנציה. "אריה קינג הוא אוהב ירושלים אמיתי אשר משקיע רבות למען ירושלים, אין לי ספק שבשילוב כוחות נוכל להצעיד את ירושלים לעתיד טוב יותר", אמר ליאון עם חתימת ההסכם.

סיעת 'התעוררות' המונה שבעה מנדטים, "עושה קולות" של אופוזיציה, וטוענת בתוקף כי ההצעות שקיבלה אינן מכבדות ואין ראויות. למרות הדברים, הערכה הרווחת בספרא היא כי בסופו של דבר הצדדים יציגו פריצת דרך והסיעה תיקח חלק בכיר בהנהגה העירונית. יצוין כי גם בסיעות החרדיות מעודדים את ליאון לצרף את 'התעוררות', מתוך רצון להציג הנהגה רחבה וקונצנזוס ציבורי.

הסיעה החרדית המצטמקת, הלא היא 'אגודת ישראל' החסידית, נמצאת, ככל הנראה, בדרכה לאופוזיציה העירונית. ב'אגודה' טוענים כי לא קיבלו כל הצעה מכבדת, בסביבת ליאון טוענים כי הם חפצים מאד לראות אותם בפנים. יצוין, כי מבין שלושת חברי המועצה של "אגודת ישראל', נמצא נציג חסידות בעלזא מיכל הלברשטאם ביחסים טובים עם ליאון והוא בעמדה הקרובה ביותר לכניסה.

השארת תגובה