סערת בתי הכנסת הפיראטיים בבני ברק

מאבק ראשון בקדנציה החדשה: האם יפונו בתי הכנסת בקרוואנים שהשתלטו על שטחי ציבור ברחבי העיר במחטף יום הבחירות?

בית הכנסת 'דרכי שמואל' (צילום: דובי קורן)
בית הכנסת 'דרכי שמואל' (צילום: דובי קורן)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

במהלך מערכת הבחירות היו מספר עסקנים שניצלו את המצב הפוליטי הרגיש ועדין ובמעבר בין שליטת ראשי העיר היוצא לנכנס פיזרו מספר קרוואנים ברחבי העיר והשתלטו על מגרשים ושטחי ציבור.

מדובר בהשתלטות אגרסיבית על שטחים ירוקים וגינות, חצרות בתי ספר, מקלטים ציבוריים, בעיקר בצומת גהה, ברחוב גורדון, ברחוב פנקס, ברחוב אבוחצירה, ברחוב נויפלד, ברחוב אברבנאל, ברחוב צירזלון, במתחם מלבן ובעוד מקומות.

חלק מהמקומות פונו ע"י צווי בתי משפט כמו בשיכון ג' וחלקם בהסכמה עם בכירי העירייה ובמימון העירייה כמו במתחם המלבן. כל השאר לא הסכימו להתפנות כלל והפעילו את קשריהם הפוליטיים כל אחד בדרכו מול בכירי ורבני – דגל, אגודה, ש"ס והפלג הירושלמי.

בשבוע שעבר הגיעו נציגי המשטרה והפיקוח העירוני לביקור בכמה מבתי הכנסת שהשתלטו ובעקבות כך היו בתי כנסיות ומדרשיות שאף למדו בהם 24/7 על מנת שלא יבוצע בהם פינוי במחטף באמצע הלילה ע"י המשטרה והעירייה.

עיריית בני ברק פרסמה מודעות הבהרה אודות שטחי הציבור העיר ובה נאמר "מדובר במחטף שאף בית המשפט קבע כי אין לו כל היתכנות חוקית שהיא, שטחים אלו הינם רכשו ציבור ותפקיד הרשות להגן ולשמור עליהם, העירייה מודיעה באופן שלא משתמע לשתי פנים: השתלטות על שטחים המיועדים לגינות משחקים היא חציית קו אדום, כל הפולשים כולם ללא יוצא מן הכלל יפונו כחובתה של הרשות, כהכרעת בית משפט וכהוראת מנהל התכנון ומשרד הפנים".

לאחר כמה ימים השבוע החליט ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין להקים ועדת רבנים לבדיקת הנתונים והחלטה מה לבצע במגוון הבעתיות ההלכתיות והחוקיות ועד אז כנראה שלא יפונו המתחמים.

תגובה אחת
  1. בכל מקום אחר היו אומרים שזה מהלך אנטי דתי רק לדגל התורה מותר הכל להזכיר לכולם שכל המלחמה של דגל התורה בחיפה נגד יהב היה בגלל שהוא הרס ישיבה שהיתה בנויה בצורה לא חוקית שם הם טענו שבכל מקרה אסור להרוס ישיבה אבל להם מותר

השארת תגובה