עתירה לבג"ץ: לחקור את נתניהו בפרשת 3000

התנועה לטוהר המידות בעתירה לבג"ץ: הראיות שנאספו בחקירה ב"תיק 3000" מחייבות חקירתו באזהרה של ראש הממשלה נתניהו"

נתניהו
נתניהו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

התנועה לטוהר המידות עתרה היום לבג"ץ בדרישה להורות על חקירתו באזהרה של ראש הממשלה בפרשת הצוללות.

העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין אביגדור פלדמן ויובל יועז, בבקשה שבית המשפט יורה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסגרת "תיק 3000" שעניינו פרשת הצוללות וכלי השיט.

התנועה מציינת בעתירה, כי היועץ המשפטי יתבקש לתת הוראה לקיים השלמות חקירה ב"תיק 3000" ללא הנחה מוקדמת כי ראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בתיק, ובהתאם לסמכותו להוראות כי נתניהו ייחקר באזהרה בפרשה. חקירת המשטרה ב"תיק 3000" הוליכה למציאת ראיות לשוחד הקשורה לחברה הגרמנית טיסנקרופ.

התנועה לטוהר המידות טוענת בעתירתה, כי בהתנהלותם של היועץ מנדלבליט ושל פרקליט המדינה, שי ניצן, ובהחלטתם שלא להורות על חקירתו באזהרה של נתניהו, נפל פגם של אי-סבירות קיצונית, נוכח התגבשותן של חשדות סבירים נגד נתניהו, ונוכח החסינות שלה זכה נתניהו הלכה למעשה מצד היועץ המשפטי ופרקליט המדינה כבר מתחילת החקירה, חסינות שהטתה את מסלול החקירה. החשדות הסבירים בעניינו של נתניהו נוגעים הן לסוגיית רכישת הצוללות; הן לסוגיית ההיתר שקיבלה גרמניה מישראל למכור למצרים צוללות מתקדמות; והן לסוגיית ביטול המכרז הבינ"ל לרכישת ספינות המגן לאסדות הגז.

מתוך העתירה: "אל מול המציאות הנגלית לפנינו, אין לעצום עיניים. פרשת הצוללות וכלי השיט, שאליה מצטרף הניסיון להפריט את מספנות חיל הים והצעת ראש הממשלה להזמין בגרמניה, אצל טיסנקרופ, שתי ספינות נגד צוללות, היא פרשת השחיתות החמורה ביותר שאירעה במדינת ישראל. משטרת ישראל המליצה, בתום חקירתה, להעמיד לדין מספר בעלי תפקידים חשובים בסביבתו הקרובה ביותר של המשיב 4, אך מתוך האמור לעיל עולה בבירור שראש הממשלה עצמו היה מעורב, באופן אישי, בקבלת החלטות בנושאים אלה, שבחלקם לא נחקרו כלל ועל כן אין מנוס אלא להורות ליועץ המשפטי להעמיק את חקירתו של ראש הממשלה".

השארת תגובה