"נעל על השולחן" – נתניהו על התקשורת

ראש הממשלה התייחס בישיבת סיעת הליכוד לסיקור התקשורתי המוגבל להישגי הממשלה בתחום יחסי החוץ והציג כמשל את הברית הנרקמת עם יפן

נתניהו והחמוצים
נתניהו והחמוצים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה התייחס בפתח ישיבת סיעת הליכוד להרס בתי המחבלים כפי שבוצעו בימים האחרונים והלילה, כמו גם לסוגיית יחסי החוץ של ישראל העומדת לדבריו בשיא של כל הזמנים.

להלן עיקרי הדברים:

״אנחנו עושים הכל כדי להילחם בטרוריסטים, להחריב להם את הבתים. אני בודק כרגע את הנוהל כדי שנראה אם יש מה לעשות מול המגבלות המשפטיות שישנן שם. לתפוס את המחבלים. זה מאבק אחד שאנחנו מתמודדים בו מכיוון שאנחנו מוקפים באיסלאם קיצוני ובקיצוניות אדירה ובסך הכל אנחנו שומרים על ישראל כאי מופלא של שקט שהוא לא תמיד מושלם לצערי".

בהמשך התייחס רה"מ לסוגיית יחסי החוץ ואמר, כי "יחסי החוץ של ישראל בשיא של כל הזמנים. בהמשך השבוע יגיעו לכאן מנהיגי יוון וקפריסין לפסגה שנתית שיש לנו והיא תתקיים הפעם לבקשתי בבאר שבע, במרכז הסייבר. אנחנו הולכים לדון שם בשיתוף פעולה בהגנה בסייבר ועל הנחת צינור גז מישראל דרך קפריסין, יוון, איטליה – אירופה. דבר שיהפוך את ישראל למעצמת אנרגיה ברמה העולמית".

כאן פנה רה"מ לנוכחים והתייחס לסיקור התקשורתי המוגבל לסוגיות כגון אלו, "אני מבטיח לכם דבר אחד, ההערכה שלי היא שלא תשמעו על זה מילה בתקשורת. איך אני יודע? כי הייתי בכמה פסגות אחרות שלא שמעתן עליהן מילה בתקשורת. למשל הוזמנתי לפסגה של המדינות הבלטיות, זאת הפעם הראשונה שראש ממשלה מישראל מוזמן לזה. בדרך כלל לא מזמינים בכלל מנהיגים מחוץ למדינות הללו. פסגת מדינות הבלקן. לא שמעתם? זה היה עכשיו. פסגת מדינות מזרח אירופה, פסגת וישיגרד. לא שמעתם על זה. לא תשמעו גם על הביקור הבא שאני אעשה בחו״ל וזה בברזיל. אפגש שם עם נשיא ברזיל הנבחר שאמר שהוא הולך לבצע מהפך ביחסי ברזיל ישראל. זאת לא עוד מדינה, אף על פי שכל מדינה חשובה, זאת מדינה עם כמעט רבע מיליארד בני אדם. מעצמה. והם הולכים לשנות את היחסים שלהם איתנו מן הקצה אל הקצה כולל בעניין ירושלים".

"כמה מזה תשמעו? יש 300 ביקורים, ספרתי, של מנהיגים בישראל בשנה. זה נשיאים, ראשי ממשלה, שרי חוץ, סנאטורים, חברי פרלמנט מובילים. הצפה. כמה שומעים מזה?".

"על יפן שמעתם? בטח, אם שמים נעל על השולחן אז שמעתם, אבל ראש ממשלת יפן שבא הנה לביקור שני, אני יכול לספר לכם שיפן, שהיא גם מעצמה עולמית, ההשקעות מיפן בישראל עלו בשנים האחרונות פי 44. אבל צריכים נעל על השולחן כדי לשמוע".

"אני מספר לכם את זה מפני שיש פה התעלמות שיטתית. אתן לכם דוגמה מהיום. גואטמלה הייתה המדינה השנייה אחרי ארה״ב שהכירה בישראל אחרי הכרזת העצמאות והמדינה השנייה אחרי ארה״ב שהכירה בירושלים כבירת ישראל והעבירה את שגרירותה לירושלים. אבל קרה להם אסון טבע, הר געש התפרץ, החריב שם כפרים, מתו שם אנשים וישראל נחלצת לעזור להם. שלחה משלחת אחת, עכשיו שלחנו סיוע נוסף בתרופות לילדים, טיהור מים, עוזרים להם לבנות כפר מחדש שנחרב. הם קוראים לרחוב שם ״רחוב ירושלים״".

"בדרך כלל התקשורת כן מסקרת את המשלחות האלה אבל פה קרתה תקלה. רעייתי שרה הייתה חלק מהמשלחת. היא הוזמנה על ידי רעיית הנשיא של גואטמלה, מקבל אותם נשיא גואטמלה ומשתתף באירועים הללו, שידורים חיים במשך שלושה ימים בגואטמלה, כל העמודים הראשיים של העיתונות, 17 מיליון אזרחי גואטמלה נחשפים למדינת ישראל בצורה היפה ביותר שאפשר. באמת תרומה משמעותית להסברה הישראלית. מה שמעתם כאן? אפס. כמעט אפס, כי כמה עיתונאים כן כתבו על זה אבל השמיצו והכפישו".

"יש כאן כלל: הדבר הראשון שצריך להבין זה שיש לנו הישגים אדירים בעולם כולל בעולם הערבי שלא היו לנו אף פעם. למדיניות שאנחנו מובילים ביחד יש תוצאות נפלאות. דבר שני, התקשורת מתעלמת מאיתנו. דבר שלישי, אנחנו מתעלמים מהתקשורת, נמשיך לעשות את הדברים החשובים למען מדינת ישראל ולמען אזרחי ישראל ולמען מעמדנו בעולם״".


יצוין, כי בחלק הסגור של סיעת הליכוד התייחס ראש הממשלה ספיציפית לחוק לגירוש משפחות מחבלים ואמר כי:

"גירוש משפחות מחבלים זה כלי יעיל. לדעתי תועלתו עולה על נזקו. המשפטנים אומרים שזה נוגד את ההלכה המשפטית כפי שהיא מוגדרת, והדבר הזה בוודאות יאותגר משפטית בהמשך, אבל אין לי שום ספק באפקטיביות של הכלי הזה".

השארת תגובה