החוק לגירוש מחבלים אושר בוועדת השרים

בנט: "המחבלים הפסיקו לפחד מאיתנו. יהודים נרצחים כי השתתפות בפיגועי טרור הפכה לביזנס משתלם, והמשפטיזציה משתקת את מערכת הביטחון מלפעול"

מחבל מנוטרל
מחבל מנוטרל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים אותה מקדמים השר בנט וח״כ מוטי יוגב, נדחתה אמנם מספר פעמים בחודשים האחרונים לבקשת ראש הממשלה, אך אמש החליט בנט להעביר את הנושא לדיון בקבינט, למרות הסתייגות ראש הממשלה.

בתום דיון ארוך ומורכב הערב בקבינט, וחרף התנגדות גורמי המשפט, הנחה השר בנט את שרת המשפטים, איילת שקד, לכנס את ועדת השרים לחקיקה ולהעביר את החוק.

שר החינוך אמר בתום הדיון, כי ״אישור החוק הוא צעד חשוב במלחמה נגד הטרור ובהשבת ההרתעה. המחבלים הפסיקו לפחד מאיתנו. יהודים נרצחים כי השתתפות בפיגועי טרור הפכה לביזנס משתלם, והמשפטיזציה משתקת את מערכת הביטחון מלפעול. אני שמח שהחלטנו להעביר את החוק, למרות התנגדותם הנמרצת של המשפטנים הסובבים את נתניהו. אנחנו משיבים את ההרתעה, כדי שישראל תחזור לנצח״.

יצוין, כי על פי ההצעה שמבקש בנט להעביר, הרי שאלוף פיקוד המרכז יוכל לגרש משפחת מחבל שפגע/ניסה לפגוע תוך 7 ימים ממועד הפיגוע, מאזור מגוריהם לאזור אחר ביהודה ושומרון וזאת במטרה להביא להגברת ההרתעה.

השארת תגובה