"סוף לשמועות והפצות המידע' ברשת"

במסגרת החוק החדש תתאפשר תביעה על סך של עד 100.000 שקלים נגד מפיצי מידע ברשתות החברתיות בטרם יצאה הודעה מסודרת על ידי הגורמים המוסמכים

ווטסאפ
ווטסאפ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

הבוקר עברה בוועדת שרים לענייני חקיקה הצעת החוק של יו"ר ועדת הרפורמות חברת הכנסת רחל עזריה בנוגע לאיסור פרסום שמות נפגעים.

כל אזרח ישראלי נחשף לעובדה המצערת והמכאיבה בעתות מלחמה ואירועים ביטחוניים במהלכם מופצות ידיעות שונות על זהותם של נפגעים שפוגעות באדם שפרטיו הופצו ובבני משפחתו אשר לעיתים, שומעים על המקרה בטרם נמסרה להם הודעה מסודרת על ידי הגורם המוסמך לכך. התקדמות הטכנולוגיה ואובדן היכולת של הממסד לנהל מידע או לצנזרו גורמים להתעצמות התופעה בשנים האחרונות.

הרצון למנוע את התופעה הפסולה ולהרתיע את המפרסמים מלהפיץ שמועות בעניין מצריכה הסדרה בחוק.

החוק שעבר היום בוועדת הכנסת מציע לקבוע כי גילוי מידע, בין אמיתי ובין כוזב, והפצת פרטים מזהים של נפגעים או הרוגים בטרם ניתנה הודעה רשמית למשפחת הנפגע או ההרוג על ידי גורם מוסמך ובטרם פורסם שמו על ידי דובר צה"ל, יהווה עוולה אזרחית.

בהתאם לזאת, למשפחות הנפגעים ניתן יהיה לקבל פיצוי ללא הוכחת נזק של עד 50,000 שקלים חדשים, וכפל סכום זה אם הפרסום נעשה בכוונה לפגוע.

יו״ר ועדת הרפורמות ח"כ רחל עזריה (כולנו) אשר יזמה את החוק אומרת, כי "עם ישראל ידוע בהיותו חם ומשפחתי, אנו ידועים בכך שברגעי משבר כולנו מתלכדים סביב המשפחות, השכולות מתוך רצון לחזק ולנחם. לפעמים, מתוך המקום המלוכד הזה אנו מעבירים הודעה בלי לחשוב על מי שיקבל אותה".

"הצעת החוק תגרום לנו לחשוב פעמיים לפני שנעביר רשימה שמית של נפגעים הנמצאים בין חיים ומוות".

השארת תגובה