דגן הטיח בלבני: "שונאת אותנו"

סערה בדיון ועדת החוץ והביטחון שהתכנסה בעפרה לאחר שראש המועצה האזורית שומרון הסיק הטיח ביו"ר האופוזיציה כי היא מאשימה את התושבים במצב

יוסי דגן
יוסי דגן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קיימו היום ישיבה מיוחדת ביישוב עפרה כהזדהות עם תושבי האזור לאחר הפיגועים הקשים שנרשמו בגזרה זו בשבוע האחרון בו קופדו חיי אדם.

במהלך הדיון נרשמה סערה כאשר יו"ר המועצה האזורית יוסי דגן פנה ליו"ר האופוזיציה ציפי לבני בכאב וצעק "למה את שונאת אותנו?" כשהוא מטיח "את מתנשאת עלינו".

לבני מצידה אמרה, כי "מה שמרגיש דגן כלפי התושבים, אני מרגישה כלפי אזרח בארץ ישראל. הכאב שלי הוא הכאב שלך. כולנו באותו מקום בדיוק. את הוויכוח לא צריך לנהל כאן".

"כולנו ביחד בכאב הזה. החובה לתת ביטחון לכל אזרח גם ביו"ש וחובתו של צהל לעשות מה שנדרש. צהל מקבל גיבוי מכל אחד מאיתנו. את ההכרעה מה נותן ביטחון צריכים לקבל ראשי מערכות הביטחון ולא אתם. אני שומעת אתכם בימים האחרונים ויש נקודה שבה אתם מאבדים אותי. אני מציעה לא לבלבל בין ביטחון לאידאולוגיה. אל תטענו שהאידאולוגיה שלכם קשורה לביטחון.

אתם רוצים למנוע מאיתנו היפרדות אי פעם מהפלסטינים. אני אמשיך לפעול כדי שנוכל אי פעם להיפרד מהם. החמאס לא מקבל את הקיום שלכם כאן הוא לא מקבל את הקיום של תל אביב

אל תשתמשו בביטחון כדי לקדם את האידאולוגיה שלכם. נמשיך לספק ביטחון לתושבים. את הויכוח מה צריך לעשות להיפרד או לספח נעשה בנפרד. לא על רקע הטרור ולא על רקע הפיגועים"

ח"כ יואב קיש שהשתתף אף הוא בישיבה המיוחדת השיב ללבני, כי "במקום להתנצל, את שוב חוזרת על הדברים. את לא תגידי לראשי רשויות איך לדבר".
ח"כ אורן חזן החבר אף הוא בוועדה האשים את לבני בסחר בדמים, "את סוחרת כאן בדם יהודים שנשפך בשביל האידאולוגיה שלך".

חברת הועדה איילת נחמיאס ורבין (המחנ"צ) מתחה ביקורת על דברי דגן ואמרה, כי ״תגובתו הנסערת של יוסי דגן, הייתה התפרצות לתוך דבריי על כך שאנו כואבים מאוד את מה שקרה בשבוע שעבר, אבל מחובתה של יו״ר האופוזיציה ושל כולנו להשמיע גם את מה שלא לגמרי נוח בסיטואציה".

לדבריה, "הצטערתי על העימות שהיה תוך כדי דברי שנועדו בסך הכל לעשות סדר וחיבור גם במציאות של אי הסכמה".

"ההתפרצות הייתה מובנת רגשית אבל מנותקת ממה שניסתה ליבני לומר, לצערי חברי כנסת מסוימים הלהיטו את האווירה במכוון ופגעו בשיח החשוב שניהלנו עם ראשי הרשויות".

השארת תגובה