ח"כ אילטוב: "אוזלת ידה המשטרה"

צעיר שהחל את הערב בטיול שגרתי בפארק השכונתי בבת ים, בסך הכל הסב את תשומת ליבם של מספר צעירים שהבעירו אש במקום כי הם פועלים בניגוד לחוק וסיים את הערב בבית החולים

משטרה אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)
משטרה אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע תקיפתו ופציעתו הקשה של תושב בת ים שבסך הכל העיר והסב את תשומת ליבם של מספר צעירים שהבעירו אש בפארק עירוני כי הם פועלים בניגוד לחוק, ולאור העובדה כי משטרת בת ים, הרשות המקומית בה התרחשה התקרית לא נקפה אצבע כדי לעצור את העבריינים פנה חבר הכנסת רוברט אילטוב מ'ישראל בתינו' במכתב לשר לביטחון פנים כדי שיפעל נגד מה שהוא מגדיר כ'אזלת ידה של משטרת בת ים'.

להלן תוכנו של המכתב:

מפוסט שפורסם בקבוצה לתלונות הציבור בפייסבוק, עולה אירוע חמור שעל הגורמים הרלוונטיים לתת עליו את הדין.

בעוד שתושב בת-ים יצא לתומו אתמול בערב לטיול עם הכלב בפארק השכונתי, הוא נתקל בקבוצה של שישה אנשים דוברי ערבית שעשו על האש ועישנו באנגים.

כידוע, על פי חוק חל איסור מוחלט להבעיר אש בפארקים עירוניים ובטח שחל איסור מוחלט על עישון סמים אסורים.

התושב המוטרד מצא לנכון להעיר לאותם אנשים ואלו בתשובה ניפצו את ראשו. עוד עולה, כי קודם לאירוע תושבים מודאגים אשר גרים קרוב לפארק, פנו למשטרה בבקשה להזמין ניידות שיפזרו את אותם אנשים, אך בקשותיהם לא נענו והמוקדניות במשטרה הפנו אותם לעירייה.

מקרה אלימות חמור זה בו תושב בת-ים שכל מעיינו היה לצאת עם כלבו לטיול בפארק ומצא את עצמו מאושפז בבית חולים עם דימום מאסיבי מהראש, יכול היה להימנע באופן חד משמעי לו המשטרה הייתה פועלת כראוי ומספקת פתרון לפניותיהם של התושבים המודאגים, שהתריעו מראש על המטרד בפארק.

לא יתכן כי תושבים יצאו מהבית להליכה תמימה ויסיימו אותה בבית חולים. על התושבים להרגיש בטוחים לצאת מהבית ולדעת כי יש מעטפת הגנה משטרתית שדואגת לביטחונם האישי בעיר.

מהאמור לעיל, הנני פונה אלייך בדרישה להורות למשטרה לעצור את העבריינים ולמצות עימם את הדין במלוא החומרה. כמו-כן, הנני דורש ממך לערוך בדיקה שתבחן את התנהלותם של אותם מוקדנים אשר לא טיפלו באופן מיידי בקריאות התושבים הראשונות ויכלו למנוע את האירוע החמור הנ"ל.

השארת תגובה