אושר: היער האנגלי, לביתר עלית

בתום מאבק עיקש של יו"ר ש"ס השר דרעי במשך שנתיים: אושר פרויקט 'היער האנגלי' בביתר עילית שיביא עשרות אלפי מקומות תעסוקה לציבור החרדי

פרויקט היער האנגלי בביתר עלית. דביר - יחיעם אדריכלים ובוני ערים
פרויקט היער האנגלי בביתר עלית. דביר - יחיעם אדריכלים ובוני ערים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתום פעילות ענפה של יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי למען פתרון מקומות תעסוקה לעיר ביתר עילית, אישרה הממשלה ביום חמישי האחרון את פרויקט "היער האנגלי" סמוך לביתר עילית, שעתיד להעניק עשרות אלפי מקומות תעסוקה לעיר.

כזכור, שר הפנים אריה דרעי הוביל לפני כשנתיים את החלטת הממשלה להגדיר את איזור "היער האנגלי" כבעל עדיפות לאומית לקבלת הטבות במיסוי ועוד למעסיקים. כמו כן בועדה שהקים השר דרעי יחד עם השר חיים כץ הוחלט על קביעת יעדים לתעסוקה איכותית.

החלטה זו הייתה פרי מאבק ממושך של השר דרעי מול אגף התקציבים באוצר, להעניק סיוע תקציבי לסבסוד פיתוח אזורי תעסוקה לערים ביתר עילית ומודיעין עילית הנמצאות בתחתית טבלת הסוציו אקונומי, ומשוועות לפיתוח אזורי תעסוקה שיצעידו את העיר קדימה.

התחייבות האוצר שניתנה לפרוטוקול בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, יסייעו לביתר עילית בפיתוח אזורי התעשייה כמו בשטח היער האנגלי וכן במודיעין עילית, שיזרימו מקומות עבודה רבים לתושבים ויוסיפו הכנסות לישוב.

יחד עם זאת, נוצרו עיכובים בתהליכי מתן היתרי הבניה בפרויקט בביתר עילית המוגדר כאזור יו"ש שבשליטת צה"ל עם השלכות בינלאומיות. במקביל, ראש הממשלה נתניהו דחף להעניק היתר בניה לאזור התעשייה בברקן, אך שר הפנים התנגד לאישור והתנה את הסכמתו במתן היתר לפרויקט "היער האנגלי" בביתר עילית. ביום חמישי האחרון נעתר ראש הממשלה וחתם על האישור לשני הפרויקטים.

שר הפנים אריה דרעי אמר: "אני שמח שראש הממשלה נענה סוף סוף לדרישתי לתת אישור לפרויקט היער האנגלי בביתר עילית, ולפתח אזורי תעסוקה החיוניים לעיר מאד. המאבק לא היה קל, אבל הגיע הזמן שהמדינה תכיר בצרכי הערים הללו הנמצאות במעמד סוציו אקונומי 1 ותעניק להן את הדחיפה הראויה. אני משוכנע שהפרויקט יביא בעז"ה עשרות אלפי מקומות תעסוקה לעיר ביתר עילית ותביא רווחה כלכלית גדולה לתושבים".

ראש העיר מאיר רובינשטיין, אמר: "העיר ביתר עילית ותושביה, חייבים תודה עצומה לכל העוסקים במלאכה שסייעו לנו בהשגת האישור – לסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן – שנפגש לבקשתי ביום רביעי האחרון בנושא עם רה"מ נתניהו, לשר הפנים הרב אריה דרעי שהפעיל בשנים האחרונות לחץ גדול בנושא, ולידיד העיר סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, שלא הפסיק לרגע את הטיפול והלחץ בקידום הפרויקט".

אזור התעשייה העתידי של העיר, המכונה "היער האנגלי", יוקם בשטח של כ-800 דונם, ויכיל שילוב של סוגי עסקים שונים מענפי המסחר, התעשייה, הידע, ההכשרה ועוד, מתוך מטרה להיות מוקד תעסוקה מרכזי, שיביא רווחה לא רק לתושבי ביתר עילית, אלא אף שגשוג ופריחה לאזור כולו.

מיליוני שקלים הושקעו עד כה בתכנונו של אזור התעשייה, שכבר אושר בידי כל הגורמים הרלוונטיים והוועדות השונות. העירייה אף שכרה משרד תכנון וניהול מוביל לקידום הפרויקט, העובד במרץ רב, במטרה לקדם את הקמת אזור התעשייה.

השארת תגובה