מאבק הרוטציה: הניסיון להזמין לדין תורה – כשל

מחריף העימות הפנימי בתוך סיעת 'מאוחדים' על סוגיית הרוטציה בין יוני יוסף לדב קלמנוביץ' • יו"ר הסיעה ביקש דין תורה אצל הרב דב ליאור, אנשי 'יחד' הפנו לסמכות הרוחנית שלהם • ובתוך כך, ליאון לקח צד במאבק בין קינג לחגית משה

מאוחדים
מאוחדים
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

חילוקי הדעות בין חברי סיעת 'מאוחדים' שנחשפו ב'קו עיתונות', הולכים וגוברים, ופתרון טרם נראה באופק. בין חברי הרשימה יוני יוסף ודב קלמנוביץ', שאמורים לחלוק את הקדנציה ברוטציה ביניהם, מתנהל וויכוח בשאלה מי מהם יישא ראשון בתפקיד, כשהדבר מעכב את החתימה על הסכם כניסתם לקואליציה. השבוע, ניסה ראש הסיעה אריה קינג לפתור את העניין בהתדיינות אצל הרב דב ליאור, אלא שהוא נתקל בסירוב מצדו של יוני יוסף.

לפני הבחירות – בהן הוצב יוני יוסף במקום השני ודב קלמנוביץ' במקום השלישי – נחתם הסכם פנימי בין חברי הרשימה, לפיו באם הרשימה תקבל רק 2 מנדטים – מה שאכן קרה – יחלקו השניים את המקום השני ברוטציה, מחצית קדנציה לכל אחד. על פניו, אמור יוני יוסף למלא את כהונתו בשנתיים וחצי הקרובות ואחריהן לפנות את מקומו לבא אחריו, דב קלמנוביץ'.

אלא שכעת עולות טענות שונות לגבי הפרשנויות של ההסכם ודב קלמנוביץ' מבקש לקבל את המחצית הראשונה. על פי גורמים בכיכר ספרא, קלמנוביץ' מעוניין לשמר את תואר המשנה לראש העיר בו החזיק, תואר שספק אם יהיה רלוונטי בעוד שנתיים וחצי. מאידך, יוני יוסף לא מקבל את הדרישה וטוען כי קנה את מקומו ביושר עם הבאת מצביעי 'יחד' למפלגה.

מבחינה טכנית, בכדי לקדם את קלמנוביץ' לחצי הראשון של הקדנציה, על יוני יוסף, שכבר נכנס למועצת העיר, להתפטר, ואז, בחלוף שנתיים וחצי, לגרום לכל החברים הבאים ברשימה להתפטר ועל יו"ר הסיעה להמליץ לשר הפנים להורות על מינויו לחבר מועצה. מלבד הטענה הבסיסית של יוני יוסף על כך שקשה להסתמך על חסדיו של שר הפנים, שלפחות כיום נמנה על סיעה שמחזיקה ביריבות קשה עם כל מה שקשור לאלי ישי, הרי שמצידו נקטו גם בתרגיל מתוחכם, בו הודיעו חלק מהבאים ברשימה כי אין בכוונתם להפקיד מכתבי התפטרות, מה שמונע את ההיתכנות לחזרתו לכהן כחבר מועצה, ומשכך, היכולת להיענות לבקשתו של קלמנוביץ' לא קיימת.

יו"ר 'מאוחדים' אריה קינג, המצדד בדרישתו של קלמנוביץ', ניסה השבוע לשים סוף לסאגה ולהביא את הצדדים להתדיין בפני הרב דב ליאור, הסמכות הרוחנית הבכירה המקובלת עליו, אלא שהוא נתקל בסירוב מצידו של יוני יוסף, שמבחינתו הינו נציג של סיעת 'יחד' והסמכות הרוחנית היחידה אליה הוא כפוף, הוא הגאון רבי מאיר מאזוז.

מלבד הבעיות הפנימיות של 'מאוחדים', מנהלת היא עדיין מאבק על תפקיד סגן ראש העיר, אותו אמור לחלוק יו"ר הסיעה אריה קינג, עם יו"ר 'הבית היהודי' חגית משה. גם במקרה זה, השניים מתכתשים על השאלה מי יקבל את המחצית הראשונה בתפקיד, וממסרים שקיבל השבוע קינג מסביבתו של משה ליאון נאמר לו כי ראש העירייה נוטה לקבל את עמדת חגית משה, בשל הלחצים וההזדקקות של העירייה לשרים נפתלי בנט ואיילת שקד.

האם העימותים יגרמו לפרימת הברית שנוצרה בין 'מאוחדים' לבין משה ליאון לפני הבחירות או שמא מדובר רק ברעשי רקע ובשרירים שהצדדים מנסים להפעיל בכדי לשפר עמדות? ימים לא רבים יגידו.

יו"ר 'מאוחדים' אריה קינג מסר בתגובה: "אני לא מתכוון לשוחח עם מי שאינם חברי סיעתי בעניינינו הפנימיים". יוני יוסף ודב קלמנוביץ' לא מסרו את תגובתם.

תגובה אחת
  1. שוב פעם מוכיח מר ליאון שהוא אדם ישר ועומד בהבטחותיו

השארת תגובה