'הכיר' נשים ועשק את כספיהן

חשד: מערכת לחצים, מניפולציות ומצגי שווא – חוקרי המשטרה חשפו דפוס פעולתו של חשוד שפעל לאיתור נשים באתרים חברתיים במטרה לנהל עמן קשר רומנטי ולעשוק את כספן – הבוקר הובא החשוד להארכת מעצרו

מעצר אזיקים
מעצר אזיקים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

"שוב אנו עדים לשימוש עברייני של חשוד ברשתות החברתיות על מנת להסתיר את זהותו האמתית ולאתר נשים בכדי ליצור את קרבתן ולנצל לטובתו האישית את מצבן הנפשי במטרה לעשוק אותן. אנו נפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו על מנת להביא את החשוד לדין בגין מעשיו ולמנוע ממנו המשך פגיעה בנשים נוספות". ציין ראש צוות החקירה.

משטרת ישראל ניהלה בתקופה האחרונה חקירה סמויה שהחלה בעקבות תלונה שהוגשה, כנגד גבר בחשד שבמשך תקופה ניהל קשר רומנטי עם אישה אותה הכיר ברשת החברתית, במהלכו גרם לה במרמה ותוך הצגת מצג שווא באשר לזהותו האמתית להיקשר אליו, וכל זאת עפ"י החשד במטרה לעשוק את כספה היחיד.

חקירת המשטרה העלתה חשד כי במשך חודשים ארוכים הפעיל החשוד מערכת לחצים גדולה על האישה שכללה שליחת הודעות רבות ושיחות טלפון בהן יצר בפניה עפ"י החשד מצג שווא באשר למצבו הרפואי ונושאים נוספים בגינם הוא חייב סכומי כסף גדולים.

עוד עלה החשד, כי החשוד שידע את המצב הנפשי בו נמצאת האישה, פעל על מנת לנצלה לטובתו האישית והצליח ככל הנראה לעשוק ממנה במרמה כ – 400 אלף ₪ תוך מספר חודשים.

חקירת המשטרה הובילה לאיתורן של נשים נוספות ולחשיפת דפוס הפעולה של החשוד, שעפ"י החשד מזה מעל שנה פעל לאתר הנשים בעיקר מהמגזר הדתי \ חרדי באתרים חברתיים, ובמרמה תוך יצירת מצג שווא באשר לזהותו עשק מהן כסף רב.

אתמול (10.12.18), פשטו השוטרים על ביתו של החשוד (שנות ה -40, בית שמש) ותפסו מדיה שונה שעפ"י החשד שימשה אותו בביצוע העבירות. החשוד נעצר לחקירה.

החשוד נחקר במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, התחזות במטרה להונות. הבוקר הוא יובא בפני בית משפט השלום בירושלים בבקשה להאריך מעצרו.

הגשת התלונות והחקירה הסמויה שהתנהלה תוך שילוב אמצעים מתקדמים, הביאו לחשיפת זהותו האמתית של החשוד, שניצל את רשת האינטרנט להצגת זהות פיקטיבית באתרי היכרויות, ויצר בקרב הנשים מצג שווא ליצירת קרבה אישית ובכך גרם לפגיעה נפשית וכלכלית באותן נשים. החקירה המורכבת של המשטרה הביאה לאיתור מתלוננות נוספות, מעצרו של החשוד ועל ידי כך להפסקת המשך הפגיעה בנשים.

השארת תגובה