נתניהו: "הסולטן אישר ל'אל על' לטוס מעל עמאן"

זמני הטיסה מתקצרים: ראש הממשלה חשף בפני שגרירי ישראל במדינות צפון אפריקה, אירופה ועוד כי מבצע חשיפת מנהרות חיזבאללה בצפון יבוא לידי ביטוי בימים הקרובים באו"ם, "זקוקים לעזרתכם"

נתניהו עם שגרירים, צילום: חיים צח לע"מ
נתניהו עם שגרירים, צילום: חיים צח לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא היום דברים בכנס שגרירי ישראל בצפון אמריקה, אירופה, ארב"ל, מזרח תיכון ואירו-אסיה של משרד החוץ והתייחס למבצע חשיפת מנהרות חיזבאללה בגבול הצפון כמו גם להתקרבות בין ישראל למספר מדינות מוסלמיות.

״הגילוי של מנהרות הטרור של חיזבאללה בגבול הצפון, הוא חלק ממאמץ לא רק צבאי לחסום את איום המנהרות, אלא גם מאבק הסברתי, דיפלומטי וכלכלי כדי להטיל סנקציות מוגברות על חיזבאללה, להעביר דזיגנציה של חיזבאללה על כל חלקיו כארגון. צריך גם להגביר את הסנקציות על איראן שעומדת מאחורי הארגון הזה, כמו גם אחרי הניסיונות הדומים של חמאס".

ראש הממשלה גילה, כי "הדברים הללו יבואו לידי ביטוי במועצת הביטחון בימים הקרובים, אבל זה הרבה מעבר לכך. אתם צריכים לעבור מדינה מדינה, משרד חוץ משרד חוץ, ממשלה ממשלה ולהגיד להם: תתייצבו כאן נגד חיזבאללה. חיזבאללה זה ארגון טרור, חיזבאללה הפר את הריבונות שלנו בצורה גסה, חיזבאללה מפר את 1701, החלטת מועצת הביטחון, וזה הזמן שלכם לפעול".

במהלך הדברים חשף ראש הממשלה, "כשהייתי בעומאן דיברתי עם הסולטן קאבוס שאישר לי שאל-על תוכל לטוס מעל עומאן".

"כשאני נפגש עם מנהיגים ערביים הם אומרים לי 'יש לנו אינטרסים ביטחוניים וכלכליים ואנחנו גם רוצים להינות מפירות הקדמה, ואנחנו לא נמשכן יותר את הנורמליזציה שלנו עם מדינת ישראל לגחמות הפלסטיניות".

"זה לא אומר עדיין הסכמי שלום אבל זה אומר שבהחלט יכול להיווצר מצב שההתקדמות שלנו לנורמליזציה ושלום, במקום מה שתמיד חשבנו- דרך השלום עם הפלסטינים אל העולם הערבי, יכולה לבוא דווקא בכיוון ההפוך".

"אני לא ממשכן את השלום עם העולם הערבי בשלום עם הפלסטינים. אנחנו מנסים ועוד ננסה אבל אחד לא קובע לשני. היה טוב אם היה הסכם עם הפלסטינים, אבל הוא לא יכול להיות התניה, אבל אנחנו לא מתנים את הלכידות שלנו עם העולם הערבי- נורמליזציה, בשלום עם הפלסטינים.״

השארת תגובה