מאות נבחנים: "די לאטימות שרת המשפטים"

המתמחים למשפטים שהוכשלו פעם אחר פעם במבחני לשכת עורכי הדין קיימו היום כינוס חירום ומחאה בכנסת

לומדים
לומדים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המתמחים למשפטים שנכשלו בבחינה האחרונה מטעם לשכת עורכי הדין, התכנסו היום לכנס חירום ומחאה בכנסת, לאחר שלטענתם, הוכשלו בשני המבחנים האחרונים של לשכת עורכי הדין.

מי שעומד מאחורי יוזמת המחאה ופועל בנושא הוא חבר הכנסת אמיר אוחנה מהליכוד. בכינוס השתתפו למעלה מ-500 מתמחים ומתמחות וחברי כנסת מכל סיעות הבית.

בכינוס אמר הסביר ח"כ אוחנה, כי "יש פעמים שגם אנחנו הפוליטיקאים צריכים לשים את הציניות בצד. שרת המשפטים, ראי את הכאב, ראי את הדמעות, שמעי את הסיפורים. את טוענת כי אין לך סמכות? בבקשה – היום תוגש הצעת חוק שלי שמסמיכה אותך ואת הוועדה הבוחנת להעניק פקטור. אני מצפה ממך כיו"ר ועדת שרים לענייני חקיקה להעביר אותה".

"אני מכבד אותך ולכן הזמנתי אותך להגיע ולשאת דברים. במקום זאת, החלטת להודיע אתמול בערב על מסיבת עיתונאים בלשכתך שבתל-אביב בשעה 10 בנושא אחר, כדי שכל הכתבים המשפטיים יהיו אצלך ולא כאן. הצלחת. אבל אנחנו כאן והזעקה שיוצאת היום מהכנסת לא תעלם".

"לא כולם צריכים להיות עורכי דין, אבל הבחינה צריכה לשקף ידע ויכולות. הבחינה צריכה להיות צודקת והוגנת – ולא לשמש כמחסום גילדאי המונע מאנשים שכבר הקדישו ארבע וחצי שנים לפחות מחייהם – את חירותם לעסוק במקצוע בו בחרו. רבותיי, אתם לא נכשלתם. הוועדה הבוחנת נכשלה".

תגובה אחת
  1. עצלנים, לכו ללמוד במקום לבכות. מכללת ספיר – עברו
    תא – עברו
    העברית – עברו
    בר אילן – עברו
    עצלנים ובכיינים

השארת תגובה