שאגות 'בוז' בישיבת המועצה החגיגית

ישיבת מועצת העיר החגיגית נפתחה בנאומים חגיגיים ובהצהרת אמונים של ראשי הסיעות וחברי המועצה • קריאות 'בוז' לנאומו של מתן דיל: "המטרה היחידה העומדת לנגד עיני, זה להיות ראש העיר הבא של רחובות"

פנחס הומינר חותם עם מלול
פנחס הומינר חותם עם מלול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום ראשון בערב, ליל נר ראשון של חנוכה נערך ב'מרכז למורשת יהדות תימן' טקס פתיחת הישיבה הראשונה של המועצה ה- 15 של עיריית רחובות.

בתחילת  האירוע נשא דברים יושב ראש ועדת הבחירות תא"ל במיל' דובי גזית שהציג את התוצאות הרשמיות של מערכת הבחירות כפי שמופיעים ברשומות כאשר בהמשך חולקו תעודות הוקרה לחברי המועצה היוצאים: עו״ד אמיר ירון, שזכה לתואר חבר המועצה הוותיק ביותר, גיורא בן ארי, יעל בק, ד"ר מרה קנבל, שלמה צבי מונטג, יפים זאיקה ויערה ספיר. לאחר מכן נשא ראש העיר את נאום הפתיחה כשלאחריו נשאו דברים כלל ראשי הסיעות כל אחד בתורו לפי גודל הסיעה.

ראש העיר רחמים מלול לא הצליח לעצור את התרגשותו כשפתח את דבריו בדברי שבח והודיה לבורא עולם ולבני משפחתו, ״אני מודה לאלוקים, שזיכני להגיע לקדנציה השלישית, בפתחה של השנה העשירית לכהונתי. זו ההזדמנות להודות לקהל הבוחרים ולמשפחתי, העוגן שמלווה אותי בשליחותי הציבורית".

"אני שמח לראות שהצלחנו להעיר את העיר מתרדמתה. הפכנו את רחובות לעיר אטרקטיבית, שזוכה בהישגים בתחומים רבים. למרות הגידול המבורך אנו עומדים במשימות הרבות- העיר גדלה ומתפתחת, תוך כדי שילוב בין החדש לישן. במהלך המו״מ החברים ביקשו כמה שיותר תחומי עשייה, וזה מעיד על כך שהם באו לעבוד. אני מתחייב להעמיד לרשות חברי המועצה את כל המשאבים הנדרשים כדי להצליח״.

בהמשך התייחס ראש העיר למשא ומתן הקואליציוני שהתנהל בין המפלגות ורמז כי שאיפתו להקים קואליציה מקיר לקיר כפי שנעשה בקדנציה היוצאת, הוא הביע תקווה כי מפלגת 'רחובותי' תצטרף גם היא בקרוב לעשייה, "נותרו תיקים ותחומים רבים שטרם אויישו, חלקם הנני מחזיק תחת ידי וחלקם נמצאים במשמורת בקרב חברי מפלגות אחרות, כך שיש על מה לדבר בכל הקשור לצירופם של מפלגות נוספות".

אחרי ראש העיר נשא דברים ראש האופוזיציה חבר המועצה מתן דיל אשר תקף בחריפות את ראש העיר והטיח בו כי שיקר לציבור כאשר לפני הבחירות חזר והבטיח בחוצות העיר, כי "הרכבת הקואליציה הבאה תעשה בהתאם לתוצאות הבחירות, ולא תהייה נגועה במשקעים אישיים שמקומם לא יכירנו".

דיל המשיך, "לצערי ולצערם לא עמדת בהבטחה שנתת להם. מה שהוצע לנו לא היה ראוי, ושם ללעג את ההבטחות ואת האנשים שהצביעו עבור רחובותי ועבור עתיד טוב יותר".

דיל האשים את ראש העיר על שנטל חלק במסע ההכפשות נגד מפלגתו ולא גילה אחריות בניסיון לרסן לטענתו, את הקמפיין שהופק נגד מפלגת 'רחובותי' בראשותו. "צר לי רחמים, על שלא השכלת בתוך תקופת הבחירות הקשה והמכוערת והעצובה ביותר שידעה רחובות, לקום, לעמוד כמתמודד יחיד על ראשות העיריה ולעצור את מסע ההכפשות, ההשמצות והנקמנות. צר לי כי במקום לבקש להשכין בה שלום, בחרתם להתעלם מהציבור ומהרחוב ולאפשר למיעוט קולני ופורע חוק, לזרוע בה נזק ופילוג שלא היו כאן, בין דתיים וחילוניים, בין ימין ושמאל בין עדות בין שכונות ובין דעות שונות".

בהמשך הביע דיל חרטה על שחזר בו מכוונתו להתמודד על ראשות העיר, מהלך שנעשה מתוך כוונה להוריד את מפלס הלהבות בינו לבין ראש העיר כשהוא מצהיר כעת , כי "המטרה היחידה העומדת לנגד עיני, גם כעת ואולי יותר מתמיד – היא הרצון להיות ראש העיר של רחובות. אולי טעיתי והוטעתי כשבחרתי לא הציג את מועמדותי לראשות העיר בבחירות האלו, ואולי ההחלטה לא פגעה בכמות הקולות האדירה שקיבלה רחובותי ושהעידה על אמון מלא אבל כן לכאורה הסיטה אותי מהמסלול, ואני מאמין כי "הכל צפוי מראש אבל הרשות נתונה". ואני את הדרך לראשות העיר אעשה ממקום אחר, ואגיע לשם כמו תמיד – בזכות ולא בחסד".

"רחמים, אני מבטיח לך כי רחובותי ואני בראשה נתמוך משורות האופוזיציה בפעולותיך למען רחובות, אך כל אימת שתפעל בניגוד לטובת תושבי העיר, כל אימת ששיקולים זרים ולא נקיים, שיקולים אישיים ולא דמוקרטיים, שיקולים פוליטיים ולא חברתיים יניעו אותך תמצא אותנו שם".

"הפרידה הזאת מהקואליציה עצובה ומצערת, עבורי, עבור העיר, עבור הדמוקרטיה, אך היא גם מביאה איתה הקלה גדולה – אני עושה זאת בצער אך בלב שלם, מתוך שליחות ומתוך נאמנות לאידיאל, למשהו שגדול הרבה יותר מאיתנו". דיל פנה לראש העיר כשהוא מבטיח, "הקול של אף אחד מבוחרי לא אבד, והוא ימשיך וישמע היטב, ביתר עוז וביתר שאת – ממקומנו באופוזיציה, שתביא איתה בשורה ותקווה חדשה".

לסיום הדברים הביע דיל הערכה בפני ראש העיר על שמינה אותו לפני 5 שנים לכהן כסגנו אך גם שיגר לעברו עקיצה כשרמז כי ראש העיר דורש נאמנות אישית לפני נאמנות לתושבים. "רחמים, אני מבקש לנצל את הבמה הזו כדי להודות לך על ההזדמנות שקיבלתי, בזכות ולא בחסד, לפני כחמש שנים, עת מינית אותי להיות סגנך ונתת לי סמכויות אשר איפשרו לי לממש את משאלת הלב שלי, לעשות טוב יותר לתושבי העיר. אך המחיר הפך גבוה מידי והדרישה לנאמנות אישית לפני נאמנות לעיר ולתושבים, אינו עולה בקנה אחד עם עולם הערכים שלי ובצר לי, דרכינו נאלצו להפרד".

יצוין, כי בשלב ההצבעות על מינוי סגני ראש העיר הצביע מתן דיל יחד עם חברי סיעתו, נגד מינויו של עו"ד יניב מרקוביץ' לתפקיד סגן ראש העיר.

תגובה אחת
  1. ובקיצור אנשי ראש העיר המוסתים צעקו בוז על יו"ר האופזציה. טבעי.מקובל.מביש כתמיד

השארת תגובה