נפגע תאונת עבודה נאבק בביטוח הלאומי ויקבל 2 מיליון שקלים

כסף
כסף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נפגע עבודה, בשנות השישים לחייו, נאבק כחמש שנים, על קביעת אחוזי הנכות המגיעים לו, בשל תאונת עבודה שעבר בשנת 2012.

הביטוח הלאומי הכיר בכך שעבר תאונת עבודה, אולם זקף חלק גדול ממצבו הרפואי, למצב שקדם לתאונה, שלטענתו רק היוותה תרומה להחמרה יחסית במצבו.

כתוצאה מקביעה זו, קיבל נפגע העבודה פיצוי זעום, שלא הספיק כדי מחייתו, תאונת העבודה שעבר הותירה אותו באובדן כושר עבודה מלא, עם קשיים תפקודיים רבים ואי יכולת להשתלב בכל עבודה בעתיד.

לאחר ארבע שנים שבהן התנהל לסירוגין מול הביטוח הלאומי, באופן עצמאי ואף בליווי עורך דין, ולא השיג כל שינוי בקביעת אחוזי הנכות, פנה אל החברה המרכזית למימוש זכויות, כדי שתסייע לו לקבל את הפיצוי המגיע לו.

"מדובר במחלוקת רפואית סביב הקשר וההשפעה, שהיו לתאונת העבודה על מצבו הרפואי של הנפגע" כך דברי ד"ר א. דבירי, מנהל רפואי בחברה המרכזית למימוש זכויות. "לאחר בחינת התיק הרפואי שקדם לתאונה והממצאים שהתפתחו לאחר מכן, אפשר לומר שהועדות הרפואיות המעיטו בחומרת התאונה והשלכותיה, על ההחמרה הרפואית של הנפגע, ראינו בהחלט מקום לקביעת אחוזי נכות גבוהים יותר, וממילא אפשרות של הנפגע לקבל פיצוי גבוה בהרבה"

הצוות הרפואי של החברה המרכזית למימוש זכויות, שמלווה את נפגעי העבודה ומשפחותיהם, בכל הליך ההכרה וקביעת אחוזי הנכות המגיעים להם, נכנס לתמונה כמלווה רפואי מלא של נפגע העבודה, בכל הליך פתיחת הדיון מחדש, מול ענף נפגעי עבודה בביטוח הלאומי.

במסגרת ההיערכות לקראת חידוש הדיונים, הצוות הרפואי סייע לנפגע העבודה ,בבניית תיק רפואי מוקפד ובו חוות דעת רפואיות מקצועיות, שמבוססות על מצבו הרפואי לפני ואחרי התאונה.

הצוות הרפואי אסף כל תיעוד רפואי רלוונטי ואף המציא חוות דעת תעסוקתית, באשר ליכולותיו של הנפגע, שעסק כשלושים שנים באותה עבודה, וכעת נותר ללא כל הכשרה ומסוגלות לעסוק בכל עבודה אחרת.

הדיון החוזר בעניינו של נפגע העבודה פעל לטובתו, בהתאם לממצאים הרפואיים שהוצגו בפני הועדות הרפואיות, אחוזי הנכות הרפואיים הועלו בצורה משמעותית, קביעה שהניבה לנפגע העבודה פיצוי של כשני מיליון שקלים.

הרב שמאי שזירי, יו"ר החברה המרכזית למימוש זכויות: "הליכים רפואיים מסוג זה, צריכים להיות מטופלים בידי גורמים רפואיים שמוסמכים לכך. אין כל סיבה לנהל הליכים ממושכים במשך שנים, מבלי שפועלים את הפעולות הנכונות, אין מדובר בניסוי ותהייה, אלא בניהול הליך מבוקר, שבו יש מטרה להשיג והדרך להשיגה היא ליווי רפואי."

השארת תגובה