החרדים הפכו לסיעה הגדולה – התמורה בהתאם

האיחוד החרדי בקריית גת הוכיח את עצמו: רשימת ש"ס, חב"ד ו'אגודת ישראל' הכניסה 4 מנדטים וש"ס חוזרת לקואליציה עם תפקיד מ"מ • יוזמה ראשונית: הרחוב הראשי יקרא על שמו של זקן המקובלים • ומדוע הרב הראשי הספרדי לא הוזמן לישיבה החגיגית?

הנציגים החרדיים וראש העיר, בישיבת המועצה הראשונה. צילום: נריה ביטון
הנציגים החרדיים וראש העיר, בישיבת המועצה הראשונה. צילום: נריה ביטון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש עיריית קריית גת אבירם דהרי הציג את הרכב הקואליציה החדש שלו, כאשר עמי ביטון, נציג שס"ג, קיבל לראשונה את תפקיד ממלא מקום ראש העיר, לצד שלל תיקים וסמכויות. סיעת שס"ג – שאיחדה את ש"ס, אגודת ישראל וחב"ד – הכפילה את כוחה, קיבלה 4 מושבים והיא הסיעה הגדולה במועצת העיר קריית גת.

בניגוד לערים אחרות, בקרית גת הוכח שהאחדות משתלמת, כאשר הסיעה המשותפת קיבלה דברים רבים שלא זכתה להם בעבר. כך למשל ביטון, העומד בראש ש"ס המקומית כבר 20 שנה, קיבל תפקיד כה חשוב, בטח בהשוואה לבחירות עברו בהם קיבלה ש"ס 2 מנדטים והייתה במשך 5 שנים באופוזיציה.

בנוסף, נציג חב"ד ואיש אמונו של הרב הראשי לקרית גת הרה"ג משה הבלין, קיבל לידיו את אגף הרווחה. סיעת שס"ג רכבה במהלך קמפיין הבחירות המוצלח שלה על נושא הרווחה והסיוע לכל אזרח והכט מתכוון לפתוח משרד לקבלת קהל. חברי המועצה החרדים הנוספים הם נציג גור שמעון דיוויס ונציג בעלזא ומנכ"ל מוסדות החסידות בעיר אהרון קליין.

יצוין כי יוצאי ברית המועצות, שנציגם מסיעת 'דה' יצא בקמפיין שנאה נגד החרדים, איבדו מכוחם במועצה.

ראש העירייה הישן-חדש אבירם דהרי, הפתיע במהלך הצגת הקואליציה שלו, לאחר שצירף אליה את עו"ד חיים אברג'ל, איש האופוזיציה הבולט במועצת העיר הקודמת. אברג'ל נבחר במקום השני ברשימתו של המועמד לראשות העיר והיריב העיקרי של דהרי, הלא הוא יקיר שינדלר, וכעת העדיף לקחת חלק מקואליציה העירונית מאשר לצעוד עם ראש סיעתו לשממת האופוזיציה.

במהלך ישיבת המועצה התעוררה סערה קטנה, לאחר שחברי מועצה תהו מדוע הוזמן אליה רק רבה הראשי האשכנזי של קרית גת הרה"ג משה הבלין ואילו מקומו של רבה הספרדי של העיר, הרב בן חמו, נפקד.

אחד היעדים הראשונים שהציבו נציגי הציבור החרדים בקרית גת למול עיניהם הוא שינוי שמו של הרחוב הראשי בעיר, מ"שדרות לכיש" ל"רחוב הרב ניסים מויאל", על שמו ולזכרו של המקובל וראש מוסדות 'כרם שלמה – למען שמו באהבה' רבי ניסים מויאל זצוק"ל, שהתגורר בעיר, פעל בה וממנה והפך לשם נרדף לקרית גת. הרב מויאל נפטר בו' בשבט תשע"ח. ככל הנראה קריאת שם הרחוב תהיה במקביל ליום ההילולא הראשון שלו.

בנו ומנכ"ל המוסדות, הרב נתנאל מויאל, אישר את הדברים: "אין מחווה יפה יותר של העירייה מקריאת רחוב על שמו של מו"ר אבי זכר צדיק לברכה, שהביא ברכה ותורה לקרית גת. גם אחרי לכתו, קול התורה נשמע בעוז במוסדות שהשאיר אחריו וציונו הקדוש בבית העלמין בקרית גת הפך לאבן שואבת ליהודים רבים שמגיעים מכל קצות הארץ לבקש ברכות לזיווג, לזרע של קיימא, לפרנסה, לבריאות וכו'".

ובתוך כך, ביום חמישי הקרוב, ה' בטבת, יתקיים אירוע רב רושם במוסדות 'כרם שלמה – למען שמו באהבה', לציון 11 חודשים לפטירתו של רבי ניסים מויאל זצ"ל. באירוע ישתתפו גדולי ישראל ובהם חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב בעדני, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, רבנים נוספים וכן יו"ר ש"ס השר אריה דרעי.

השארת תגובה