טרור יהודי: 3 תושבי בת עין מואשמים בתקיפת ערבים

שלושה תושבי בת עין מואשמים בתקיפת ערבים על רקע גזעני ■ באחד המקרים שניים מן החשודים תקפו בגז מדמיע ובקרשים את החייל המוצב כשומר בכניסה לישוב ופועל פלסטיני שעמד בסמוך ■ מפקד החקירה: "ננהג ביד קשה ונמצה את הדין עד תום עם אותם עבריינים שלוקחים את החוק לידיים"

משטרת ישראל
משטרת ישראל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הותר לפרסום כי הסתיימה חקירתה של משטרת מחוז ש"י המפלג לפשיעה לאומנית ובשיתוף פעולה עם השב"כ. במסגרת הפרשייה הוגשו חמישה כתבי אישום כנגד קבוצה מהישוב בת עין.

במהלך השנתיים האחרונות פעלה בישוב התארגנות חשאית. קבוצה מתושבי היישוב בצעו עבירות פליליות שונות כנגד ערבים ממניע גזעני. לפני כשבועיים נעצר קטין בן 17 תושב המקום, בחשד להצתת המסגד בכפר ג'בעה לפני כחודשיים. במסגרת חקירתו הודה והפליל נוספים בתקיפת ערבי, תקיפת חייל צה"ל ומספר אירועי כריתת עצים.

כמו כן, הקטין קשר את עצמו לקבלה והפצת ידיעה אסורה מהחייל אלעד סלע. בהמשך לחקירה בוצעו מס' מעצרים של 3 חשודים נוספים, גם הם תושבי בת-עין, החשודים ביידוי אבנים במספר הזדמנויות שאף הובילו לפציעתם של 3 פלסטינים. באירוע נוסף חשודים ה-3 בתקיפת פלסטיני וחייל צה"ל בכניסה לישוב בת עין, כאשר שניים מן החשודים תקפו בגז מדמיע ובקרשים את החייל המוצב כשומר בכניסה לישוב ופועל פלסטיני שעמד בסמוך.

מפקד היחידה המרכזית מחוז ש"י נצ"מ חיים ניסים מסר כי "היחידה לפשיעה לאומנית הוכיחה כי הפעילות המסיבית סביב פורעי החוק בישוב בת עין הובילה להצלחה ולהגשת כתבי אישום חמורים". לדבריו, "גילויי תוקפנות אלה הנם בגדר חציית קו אדום ואנו במשטרת מחוז ש"י לא נמתין לעליית מדרגה נוספת ברף האלימות מצד פורעי חוק אלה וננהג ביד קשה ונמצה את הדין עד תום עם אותם עבריינים שלוקחים את החוק לידיים".

השארת תגובה