תופעה: חופשת חורף בהזמנה מוקדמת

בשנים האחרונות מתרבים הנופשים שסוגרים חבילות נופש לחורף בהזמנה מוקדמת • על חוסר הוודאות בענין מזג האוויר מפצים מחירים משתלמים ושלל אטרקציות בתוך תחומי המלון

מלון כינר
מלון כינר
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בשנים האחרונות הפכו חופשות החורף לפופולאריות במיוחד. מלונות מובילים בארץ ובעולם מתאימים את עצמם למזג האוויר הסגרירי, לעתים אף הסוער, ומעניקים לנופשים חבילה שתוכננה במיוחד לתקופה הזאת.

ככל שהדברים נוגעים לחופשות בחורף, נופשים רבים נמנעים מהזמנת חופשות זמן ארוך מראש, זאת חרף החיסכון המשמעותי הגלום בהזמנה כזאת. הסיבה העיקרית: חשש מפני סערה פתאומית שתמנע אפשרות של יציאה לבילויים ואטרקציות בקרבת המלון.

על אף האמור, לאחרונה מעדיפים יותר ויותר נופשים כן "לקחת את הסיכון" ולהזמין את חופשת החורף שלהם שבועות ארוכים מראש, מתוך ידיעה שבקונסטלציה מסויימת הם עלולים להיקלע למזג אוויר בעייתי.

"נכון שהחזאים לא יכולים לגלות חודשיים מראש איזה מזג אוויר ישרור בתאריך X, אבל צריך לזכור שאנחנו מדברים על נופש בישראל, והסבירות לסערה שמשביתה לחלוטין את יכולת התנועה והביקור באטרקציות השונות – נמוכה ביותר", מסבירה הדר מנהלת השיווק של מלון 'כינר'.

לדבריה, "אמנם קיים סיכון כלשהו, אך הוא בפירוש שווה את החיסכון המשמעותי המחיר".

גם העובדה שבתי המלון נערכים מראש לסערות כאלה עם שלל אטרקציות ופעילויות בתוך שטח המלון מקלים מאוד על ההחלטה להזמין חופשת חורף מראש. "בסופו של דבר הנופשים יודעים שהם לא ישבו במלון וישרפו את הזמן, אלא יהנו מלו"ז פעילות עשיר ומהנה".

כשאנחנו מבקשים לברר את היקף ההזמנות המוקדמות  מנהלת השיווק מצליחה להפתיע אותנו. "למעשה בכל מה שקשור לנופש חנוכה אנחנו בתפוסת הזמנות של תשעים אחוז חודש וחצי מראש, כשמה שנותר אלו חדרים בודדים שאנחנו שומרים מראש לרגע האחרון".

בנוסף היא מספרת שגם חבילות הנופש המיוחדות שהוציא המלון לחודש שבט הקרוב הוזמנו ברובן כבר בימי השיווק הראשונים.

"הציבור מצביע ברגליים. רוב האנשים שהזמינו אצלנו חופשות חורף מראש עשו זאת גם בשנה שלאחר מכן. וכן, אני מדברת גם על כאלה ש"נפלו" על ימים סוערים במיוחד. בסופו של דבר הם גילו שגם לחופשה במזג אוויר כזה יש את הייחודיות שלה", היא מסכמת.

השארת תגובה