הממשלה מבקשת לחלק – אין דורש

בכינוס לראשי רשויות חדשים שנערך הבוקר התלונן מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, כי "המדינה נותנת לפריפריה כסף ויש רשויות שיכולות לקבל תקציבים, אך הן פשוט לא מבקשות – זה נורא מתסכל"

מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בכנס משרד הפנים לראשי רשויות חדשים שנערך הבוקר באשקלון התלונן מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, כי "המדינה נותנת לפריפריה כסף ויש רשויות שיכולות לקבל תקציבים, אך לצערי הן פשוט לא מגישות בקשות".

לדבריו, "אין דבר יותר מתסכל מכך ואני כמנכ"ל מבקש רשימות של ראשי רשויות שלא ניגשו לקול קורא, מתקשר אליהם בעצמי ומוודא למה".

כנס ראשי הרשויות החדשים שהתקיים הבוקר נערך לאחר שבבחירות לרשויות המקומיות, למעלה מ 60% מראשי הרשויות בגליל התחלפו.

אריאל משעל מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, קרא בכינוס לראשי הרשויות הנכנסים לנצל ולממש את הזדמנויות הסיוע שהממשלה מנגישה בעבורם ולא להסס בענין.

לדבריו, "המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מאפשר לרשויות לקבל כסף כדי לקדם מיזמים כלכליים ובשנה האחרונה קידמנו כמות לא קטנה של פרוייקטים ובמקביל רק לפני ימים אחדים הקמנו את האב הראשון בגולן. אולם לצערי יש רשויות שפשוט לא מגישות לקבל סיוע למרות שהן צריכות, אני קורא לכם תפנו! המדינה נותנת לפריפריה כסף ואין דבר יותר מתסכל שאין מספיק הגשת בקשות של הרשויות אלינו וכמנכ"ל אני מבקש רשימות של ראשי רשויות שלא ניגשו לקול קורא ומתקשר אליהם בעצמי ומוודא למה".

משעל התייחס בדבריו לתושבים בפריפריה וציין כי "הצעירים הם הכוח המניע של הישובים והם העתיד. במטרה להשאיר את הצעירים המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ממשיך לפעול לצמצום הפערים וקידום הצעירים בפריפריה בתחום התעסוקה התרבות והפנאי. רשות שלא יודעת לתחזק את הצעירים שלה אין לה שום עתיד!"

השארת תגובה