שוב: מגרלית מוכר רשת קמעונאית שהקים

אושר עד. אילוסטרציה
אושר עד. אילוסטרציה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי שהביאו את אושר עד למקום רביעי בסולם רשתות הקמעונאות בישראל, מייסדי הרשת אברהם (אברומוישה) מרגלית, אריה בוים ויהודה לנדאו מתקרבים לאקזיט מרשים כשמדובר בהערכת שווי של כמיליארד שקלים.

ל'ביזנס' נודע כי קרן אייפקס ישראל מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת 50% ממניות הרשת לפי שווי של כמיליארד שקל לרשת – לא כולל מזומנים בהיקף של מאות מיליוני שקלים הנמצאים בקופת החברה. המייסדים ימשיכו לנהל את הרשת גם לאחר העסקה.

בשנת 2008 מכרו מייסדי הרשת לשופרסל מחצית ממניות תת־הרשת "א" תמורת 140 מיליון שקל ושנה אחר כך הקימו את אושר עד. מטבע הדברים תחילה זוהתה הרשת עם המגזר החרדי, אולם כיום נמנים עם לקוחותיה כלל הציבור, בעיקר משפחות ברוכות ילדים, בשל "קונספט המארזים המוגדלים".

אושר עד מונה 18 סניפים בישראל וסניף נוסף בברוקלין שנפתח לפני שנתיים תחת המותג בינגו. הכנסות הרשת צפויות ב־2018 להסתכם ב־4 מיליארד שקל, והרווח הנקי צפוי להגיע לכ־90 מיליון שקלים.

אייפקס המנוהלת על ידי זהבית כהן, הצפויה לרכוש כאמור 50% ממניות הרשת, מקווה לנצל את הידע והניסיון שלה בתחום הקמעונאות בעולם, שם היא מחזיקה ברשתות קמעונאות שונות. גורמים בשוק הכלכלה מעריכים כי אייפקס מתכננת ביצוע סינרגיה בין העסקים הקמעונאיים שהיא רוכשת.

השארת תגובה