BE – רשת הפארם החדשה בישראל מבית שופרסל

קבוצת שופרסל גאה להשיק את רשת BE המסמלת עידן חדש לצרכן הישראלי • היקף ההשקעה במהלך יעמוד על כ-120 מיליון ₪ בשנים הקרובות, המהלך כולל: השקת 10 סניפי קונספט חדשים, שדרוג מערך הסניפים הקיים, צמיחה של כ- 10 סניפי קונספט חדשים בשנה, פתיחה של כ – 50 סניפים חדשים – סה"כ 120 סניפים בתוך כ- 3 שנים, ואתר סחר חדשני ברוח המותג BE על תשתית האתר והמשלוחים של רשת שופרסל און ליין • שר הכלכלה אלי כהן, פתח את הבוקר בהשקת רשת Be בהצהרה: "יש בשורה לצרכנים, יש אלטרנטיבה, הכוח עובר לצרכנים"

מימין: מאוריסיו ביאור יו"ר שופרסל. אורי וטרמן. שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל שופרסל איציק אברכהן | צילום: סיון פרג'
מימין: מאוריסיו ביאור יו"ר שופרסל. אורי וטרמן. שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל שופרסל איציק אברכהן | צילום: סיון פרג'
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מאוריסיו ביאור – יו"ר שופרסל, איציק אברכהן – מנכ"ל שופרסל ואורי וטרמן – מנכ"ל Be הודיעו הבוקר, במסיבת עיתונאים במידטאון ת"א, על יציאתה לדרך והשקתה הרשמית של רשת הפארם החדשה מבית שופרסל, במעמד שר הכלכלה אלי כהן

מהפכה במחיר: 66% מהישראלים חושבים שמחירי הפארם יקרים! וזאת על פי סקר הגל החדש, 2017. Be החדשה תחולל מהפכה במחירי הפארם לצרכן. המחירים בישראל ירדו החל מהיום ובשנה הקרובה. מחירי מדף משתלמים במיוחד על המותגים המובילים בתחומי הטואלטיקה, הקוסמטיקה, בית המרקחת והתינוקות.

שר הכלכלה אלי כהן הבוקר בהשקה: "ביקרתי הבוקר עם איציק אברכהן, מנכ״ל רשת שופרסל, ברשת Be המחודשת, זה נראה כמו סניף של חו״ל, כשיצאתי אמרתי – יש אלטרנטיבה! כל מה שרציתי הוא שתמיד תהיה לצרכנים בישראל אלטרנטיבה, תחרות, הגדלת המגוון, זה הדבר החשוב ביותר לנו ולמדינה ישראל. קידמנו צעדים להגברת התחרות, בין היתר באמצעות חוק שקיפות מחירים. כיום עוד לפני שאני יוצא מהבית – אני יכול לראות איפה הקנייה המשתלמת והכדאית ביותר. בשוק הפארם אמנם חוק שקיפות מחירים חל, אבל לא הייתה עד היום אלטרנטיבה, למה להשוות, ומהיום למעשה יחד עם רשת Be המחודשת יתאפשרו גם חווית קנייה וגם מחירים. הסיבה שבין היתר שמתי את שוק הטואלטיקה במרכז היא שהמחירים בישראל גבוהים, מחירים הוגנים הם בעיניי הדבר החשוב ביותר בעבור הצרכנים כדי שיוכלו לקנות. אין סיבה שאנשים יטוסו לפולין ובמקום לבלות וליהנות מאתרים היסטוריים – יתעסקו בקניות. שיסעו לבלות ואת הקניות יעשו כאן. ישנם צעדים שהממשלה קידמה. הורדת המע"מ, הורדת מכסים. פתיחת השוק ליבוא מקביל. משיחותיי עם סגן השר ליצמן הוא הבטיח שיעזור. וכמובן לתקינה בינלאומית.

כיום הכח נמצא בידי הצרכנים! אפשר להשוות בין הרשתות, בין המותגים, יש ברשת Be גם מותגים פרטיים, ויקרה כמו שקרה בעולם המזון – אלטרנטיבה ראויה, לרוב באותה האיכות ובמחירים יותר נמוכים. בשוק הפארם היו מותגים פרטיים, שהיו הכרחיים, אבל שלא בהכרח יצרו אלטרנטיבה. חלק גדול מפער המחירים שקיים בישראל לא נמצא בידיים של הרשתות הקמעונאיות. מרבית החברות ציבוריות והרווחים ידועים. יצרנים בינלאומיים, יבואנים בלעדיים נהנים מפערי מחירים לא סבירים, תוך ניצול מדינת ישראל כאי, לא גיאוגרפי שמוקף ים. והם מנצלים את זה כדי לגבות מחירים. ההתנהלות בעבר למול אותם יצרנים בינלאומיים ויבואנים בלעדיים הייתה רופסת ולא הייתה מספיק נחושה ועד היום הצרכנים הישראלים הם אלה ששילמו את המחיר. אבל החוכמה לדעתי היא להתמודד מול השחקנים הגדולים ולא מול היצרנים הקטנים ואין לי ספק ששחקן דומיננטי עם יכולות שנכנס לשוק – ידע לבוא ולהפעיל את יכולותיו לטובת הצרכן, ליצור מחיר הוגן לצרכן! יש ירידת מחירים בשוק הטואלטיקה, אבל עדיין לא מספיק והם גבוהים. היום מהווה צעד מרכזי לטובת התחרות והקטנת הריכוזיות במדינת ישראל. בכל מקום שבו תהיה פתיחה של רשת חדשה או מחודשת, שתהיה בשורה צרכנית או אלטרנטיבה – אני אהיה שם! גם חברות ישראליות וגם כאלה שתגענה מחו״ל. מתוך מטרה אחת – יש אלטרנטיבה, הכח היום עובר לצרכנים!"

שר הכלכלה אלי כהן | צילום: סיון פרג'

מאוריסיו ביאור, יו"ר שופרסל ואיציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל מסרו היום: "אנו גאים ונרגשים להשיק היום את רשת Be, רשת הפארם החדשה בישראל מקבוצת שופרסל. הרשת החדשה תביא בשורה לצרכן הישראלי ותאפשר לו ליהנות מעוצמות הקבוצה גם בעולם הפארם, אשר עד לאחרונה נשלט באופן כמעט בלעדי על ידי שחקן אחד. אנו בטוחים כי הצעת הערך שהותאמה במיוחד לצרכים העדכניים של הלקוח הישראלי, תימצא כאטרקטיבית על ידי לקוחות הרשת ותאפשר את צמיחתה והצלחתה בשנים הבאות.
אנו מתכוונים לחדש, לרענן ולהמשיך להפתיע, בכל תחומי הפעילות שלנו ברשת זו ולתת מענה לעולמות תוכן רבים ומגוונים הנוגעים לתחומי הבריאות, פארמה, קוסמטיקה, טואלטיקה ועוד, באמצעות מוצרים ושירותים חדשניים ושונים ממה שהצרכן הישראלי הורגל אליהם עד כה. אנו מודים לעובדי ומנהלי החברה המסורים על העשייה הרבה ועל תרומתם להצלחת המהלך ולהוצאתו לפועל".

אורי וטרמן, מנכ"ל רשת Be, אמר היום: "אני גאה להשיק היום את BE – הפארם החדש, המהווה אלטרנטיבה ראויה ומתבקשת בשוק הפארם בישראל. הצרכן הישראלי השתנה בשנים האחרונות והוא מוקף באלטרנטיבות רבות שמקורן הן בעולם ה- online והן בחו"ל. החנויות החדשות של BE יספקו חוויה עדכנית, ייחודית ודיגיטלית שטרם נראתה בישראל והיא תספק לצרכנים את הריגושים המתבקשים בעולם הפארם. המגוון בחנויות BE יכלול את מוצרי הפארם המוכרים והאהובים בנוסף למבחר מותגים בינלאומיים בבלעדיות, אשר נבחרו בקפידה בעקבות מחקר צרכני מקיף. זאת ועוד, אנו משיקים מותג פרטי מבית BE באיכות גבוהה ובמחירים משתלמים."

עוד הוסיף וטרמן כי "כחלק מתפיסת הצרכן החדש, שמעוניין לקנות בזמן ובמקום שנוח לו, אנחנו משיקים היום אתר סחר חדשני ברוח המותג. באתר יוכלו הלקוחות להזמין את רוב המבחר של BE ולקבל את ההזמנה בשליחות אחת. מהיום ניתן להזמין קוסמטיקה יוקרתית וויטמינים יחד עם סל הקניות של שופרסל און ליין, אשר משרת מאות אלפי בתי אב בישראל בחודש. במהלך 2019 תתווסף גם שליחות של תרופות עד הבית, כל זאת על תשתית האתר והמשלוחים של שופרסל און ליין. אני רוצה להודות למאוריסיו ביאור, יו"ר שופרסל ואיציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, על שנתנו בי את האמון לייצר את המציאות החדשה להוביל את רשת הפארם החדשה בישראל לשיאים חדשים".

את המהפכה הצרכנית תוביל Be בארבעה אפיקים מרכזיים:
• מהפכה במחיר
• מהפכה במגוון
• מהפכה בחוויות הקנייה
• מהפכה באונליין

חברי מועדון שופרסל, מועדון הלקוחות הגדול בישראל, ייהנו החל מהיום ממגוון רחב של הטבות ומבצעים ייעודיים ב Be מחזיקי כרטיס אשראי שופרסל ייהנו מהטבות מוגדלות 5% הנחה קבועים על כל מוצרי המותג הפרטי של Be ובנוסף 10% הנחה קבועה על 5 מוצרים לבחירת הלקוח.

מותג פרטי BE

Be משיקה מותג פרטי איכותי ומשתלם מותג פרטי Be עוצב בקפידה עפ"י ערכי המותג בנראות חדשנית וצבעונית. כל המוצרים עברו בדיקות איכות קפדניות ומוצעים ללקוחות במחירים אטרקטיביים ביותר. מותג פרטי Be יציע מאות מוצרים חדשים במחירים משתלמים במיוחד לחברי מועדון שופרסל ומחזיקי כרטיס אשראי משותף שופרסל ו- Be.

מגוון רחב של מוצרים ממספר קטגוריות תחת המותג הפרטי Be, יתחילו להימכר החל מיום ההשקה. בין הקטגוריות המושקות:

 • תינוקות
 • גברים
 • טואלטיקה
 • טקסטיל
 • מוצרי נייר
 • איפור
 • אקססוריז
 • גרביים וגרביונים מבית Zohara בעיצוב מיוחד עבור Be

בשנת  2019 יושקו  מאות מוצרים נוספים במותג הפרטי במגוון קטגוריות רחב כולל תרופות ותוספי תזונה.

מהפכה בחוויית הקנייה: חווית קנייה חדשנית בישראל.

 • נראות הסניפים – נראות חנויות הקונספט הינה דינמית- אקטיבית, נראות כזו המאפשרת ללקוח גירויים רבים תוך הקפדה על מינונים נכונים המתאימים לתקופתנו. מבחר מגוון לצד עושר חזותי. תקרה גבוהה, אלמנטים אינטראקטיביים וצבעוניות מתחלפת. מסך תצוגה רחב וגבוה המתנוסס לאורך כל החנות וזאת על מנת לאפשר ללקוח להיות מעודכן בכל עת – לדוגמא במספר בתור לקופת בית המרקחת הנראה מכל מקום בסניף ועוד.
 • חווית קנייה ממוקדת לקוח– הקניות במחלקת הביוטי של Be  יעשו בייעוץ אישי על ידי מומחיות יופי של החברה, בוגרות Be ביוטי קולג' אשר יעניקו ייעוץ פרטני ממוקד לקוח והתאמה איכותית ממגוון המותגים והמוצרים.
 • חוויה דיגיטלית גם בסניפים – סניפי הקונספט החדשים של Be מגדירים מחדש את הקנייה הקמעונאית באמצעות מסכים רבים ומגוון פיצ'רים חדשניים כמו:
 • מערכת דיגיטלית קמעונאית חכמה במחלקות הטיפוח והבישום המספקת פתרון חוויתי לצרכן. המתקשרת עם הלקוחות באופן אינטראקטיבי כזה בו מסופק מידע, הנחות וקופונים לגבי המוצרים בהם מתעניין הלקוח.
 • סרוק וקנה – החנות הדיגיטלית כבר כאן. קונים, סורקים ומשלמים באפליקציית Be. באורך החיים המהיר כיום נמצא פתרון נוסף לייעול הקנייה ומקסום החוויה – אוספים מוצרים, סורקים  ומשלמים באפליקציה הכול באופן עצמאי ובנוסף כמובן לקופות הרגילות ולחוויית הקנייה הרגילה.
 • בית המרקחת יספק פרטיות מול דלפק הרוקח באמצעות מחיצות ייחודיות אשר נבנו בכל סניפי הקונספט וזאת על מנת להעניק אינטימיות ופרטיות מרבית ללקוח.

סקר שערכנו בנושא, מתן פרטיות בבית המרקחת, באמצעות מכון SAPIO מצא: כי ¾  מהמשיבים ציינו שחסרה להם פרטיות לפחות בחלק מהמקרים, כ-30% ציינו שברוב הקניות או בכולן.

*הסקר נערך בחודש נובמבר 2018.

BE – צילום סיון פרג'

מהפכת הקניות באונליין: Be תוביל את שוק הפארם גם באונליין!

Be משיקה היום, ממשק קמעונאי דיגיטלי בתחום הפארם וצופה כי תוך 3 שנים כ 20% ממכירות הרשת יהיו אונליין.

וזאת באמצעות:

 • אתר סחר ואפליקציה, עם חווית שימוש וממשק משתמש עדכניים.
 • איחוד משלוחים עם רשת שופרסל – קבלת משלוח אחד הכולל מצרכי מכולת, פארם וקוסמטיקה
 • שימוש ומינוף מערך הסחר של שופרסל אונליין – הן בתנועה באתר והן במערך הלוגיסטיקה
 • מחירים תחרותיים לא רק מול החנויות בארץ, אלא גם מול אתרי קניות מהעולם
 • זמני שילוח חסרי תחרות בענף הפארם וחווית אונליין חדשנית

בקרוב –  תרופות ללא מרשם עד הבית באותו הסל ובאותו עלות משלוח

בתמונות:

מימין: מאוריסיו ביאור יו"ר שופרסל, אורי וטרמן מנכ"ל Be, שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל שופרסל איציק אברכהן

תמונה נוספת: שר הכלכלה אלי כהן

צילום: סיון פרג'

 כתובת האתר: https://www.bestore.co.il/

4 תגובות
 1. ראשית מזל טוב ובהצלחה
  שנית – מדוע לא כתבתם את רשימת החנויות בחוברת היפה והמעוצבת? הפניתם לאתר ושם יש בעיה ומבקשים לצלצל בטלפון כדי לברר את מיקום הסניף הקרוב.
  כשזה כל כך מסורבל ובעייתי – אנשים פורשים והולכים לחנות הידועה שלהם. לא חבל???

 2. נא לפרסם באופן ברור את רשימת הסניפים שלכם בכל הארץ. הפירוט למייל שנרשם בחוברת הפרסום שלכם היום – שגוי.

 3. בשום מקום לא מצאתי רשימה של הסניפים שלכם
  האם זאת חנות שעומדת. בפני עצמה או נמצאת בתוך חנויות רשת שופרסל הרגילות?

 4. אין תגובה כשמתקשרים לסניף be. בהרצליה גם אין תשובה מבית הרקחת למרות שהבטיחו להתקשר ולהודיע מה קורה עם מרשם שניתן להם כבר בשני שעבר ושולם עבורו. מדהים!!!!

השארת תגובה