לרזות ולהישאר רזים? זה לפי מה שעובר לכם בראש

הסוף לדיאטות: "הרזיה בכוח המוח" – ספר חדש המציע תוכנית מהפכנית לשינוי התנהגותי שתגרום לכם לרזות ולהישאר רזים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אלייזה קינגספורד, פסיכותרפיסטית ומומחית להרזיה פיתחה שיטה מהפכנית לירידה במשקל, המבוססת על האמונה כי היכולת לרזות ולהישאר רזים תלויה לא במה שמכניסים לפה, אלא במה שעובר לכם בראש. השיטה סייעה לאלפי אנשים לרזות לצמיתות, וכעת חושפת קינגספורד את השיטה גם בישראל בספרה החדש "הרזיה בכוח המוח" שרואה אור בהוצאת ספר לכל.

מחקרים מוכיחים כי מרבית הדיאטות עוזרות רק לטווח הקצר, והרוב המכריע מחזיר בסופו של דבר את הקילוגרמים שירדו ואף יותר מזה. קינגספורד טוענת כי הסיבה לכך היא כי אותם אנשים לא שינו את הגורם האמיתי להשמנתם – דפוסי החשיבה שלהם, שמניעים אותם לאכול גם כשהם לא רעבים. דיאטות, לדברי קינגספורד, הן טיפול בתסמינים ולא במחלה עצמה – עודף משקל והשמנה.

הספר "הרזיה בכוח המוח" מציע תוכנית מהפכנית שמסייעת בשינוי דפוסי חשיבה בכל הקשורה לאכילת יתר. מדובר בתהליך מובנה הכולל 11 שלבים בו לומדים הקוראים: לזהות חרדות מהרזיה, וכן גם מחוללי אכילה רגשיים, להתמודד עם אכילה רגשית

בעזרת תרגול לשינוי המודעות (mindfulness) שמטרתם להפסיק את דפוסי החשיבה המזיקים ולעודד לאמץ אורח חיים בריא. השלבים השונים בתוכנית כוללים גם התמודדות עם התנגדויות הגוף, שמנסה ללא הרף לחדש את תאי השומן שלו ולהחזיר את השומן שמשילים, לאבחן האם אתם סובלים מהתמכרות למזון, שלאחרונה התגלתה כהתמכרות קשה – ולהיפטר ממנה וללמוד את "עשרת העקרונות לאכילה בריאה" שבזכותם ניתן לרדת במשקל ולשמור על משקל תקין לאורך זמן.

הספר כולל הנחיות לבניית תוכנית אכילה מותאמת אישית, בה נפטרים מהרגלי בישול שמן ומחליפים אותו בבישול בריא, המלצות לתפריטים בריאים וכלים רבים נוספים להתמודדות עם האתגרים שבדרך למשקל תקין ולשמירה עליו לאורך זמן.

  • הוצאת ספר לכל
  • 288 עמודים
  • 98 שקל
  • להשיג בחנויות הספרים ובאתר: http://seferlakol.co.il/
השארת תגובה