אל ג'זירה: צה"ל תקף הלילה שוב בסוריה

רשת אל ג'זירה דיווחה כי מטוסי צה"ל תקפו הלילה בפעם השלישית מטרות של אסד ושל חיזבאללה ■ ההערכות הן כי ישראל לא עומדת מאחורי התקיפה בסוריה, אלא כוחות המורדים הסורים

מטוס קרב בהמראה, צילום: דו"צ
מטוס קרב בהמראה, צילום: דו"צ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

רשת אל ג'זירה דיווחה הלילה כי שני מטוסי קרב ישראלים תקפו סוללות טילי סקאד של סוריה ושל חיזבאללה באל קלמון צפונית לדמשק, בסמיכות לגבול הסורי עם לבנון. על פי הדיווח, בתקיפה ישנם הרוגים ופצועים. מדובר צה"ל נמסר כי הם אינם מתייחסים לדיווחים זרים.

ברשת אל ערביה דווח כי מטוסי קרב תקפו 3 מטרות אשר אחת מהם היא בסיס הטילים של "חטיבה 115" האחראית על שיגור טילי סקאד. אותו בסיס הנמצא באזור אלקטייפה הפוצץ כבר פעם אחת ביום שישי האחרון ועל פי מקורות זרים חלק ממחסני הסקאד בבסיס הושמדו.

למרות הדיווחים ברשתות ערביות, הערכות הבוקר (שני) הן כי התקיפה בוצעה על ידי המורדים שפעלו באזור – ולא על ידי ישראל.

אמש, חוסלו ארבעה מחבלים לאחר שניסו להניח מטען חבלני בגבול סוריה ישראל. חיילי צה"ל זיהו מספר דמויות מתקרבות לגדר, לאחר שעלה חשש כי מדובר בניסיון לפגוע בכוחות צה"ל המפטרלים באזור, ירה כלי טיס של חיל האוויר בחשודים והרג ארבעה.

שר הביטחון משה יעלון אמר אמש כי "לא נאפשר העברת נשק איכותי לארגוני טרור, ובראשם חיזבאללה, ונדע להגיע אליו ואל שולחיו בכל עת ובכל מקום. לא נאפשר לאיראן ולחיזבאללה להקים תשתיות טרור בגבולנו עם סוריה, ונדע להניח ידנו על כל מי שיאיים על אזרחי ישראל, לאורך הגבולות ואף הרחק מהם".

השארת תגובה