אלקין: כולנו תקעה חוקים, נשרוד

השר זאב אלקין שכיהן בעבר כיו"ר הקואליציה סבור כי הממשלה יכולה להמשיך ולתפקד על אף התנגדות כחלון ל'חוק הנאמנות' – המבחן האמיתי הוא 'חוק הגיוס'

הנגבי, אלקין ואדלשטיין. צילום: אתר הכנסת
הנגבי, אלקין ואדלשטיין. צילום: אתר הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השר לענייני ירושלים התייחס הבוקר ל'חופש ההצבעה' שהעניק משה כחלון לחברי מפלגתו באשר ל'חוק נאמנות בתרבות' של השרה רגב ותקף את ההחלטה על אף שלדעתו הממשלה הצרה הנוכחית יכולה להמשיך ולשרוד.

על מפלגת 'כולנו' אמר אלקין כי הוא סבור, כי "הם לא לגמרי שותפים – הם תמיד תקעו חוקים".

לדבריו, "יש מפלגה שמציגה את עצמה ימנית, ישראל ביתנו. חברי הכנסת שלה בעבר דיברו נגד תופעת של שבח למחבלים ביצירות תרבות, אבל כשצריך להצביע הם נעלמים. מפלגת כולנו? יש פה שתי תופעות שאפשר היה להציג אותן כמשעשעות אם הן לא היו עצובות".

אלקין מזכיר, כי דווקא כחלון היה זה שהתריע מפני הפרת המשמעת הקואליציונית ודווקא הוא זה שמפר אותה עכשיו ברגל גסה.

"אם אתם זוכרים מי הכי הרבה דיבר על קלקולים בקואליציה ועל כך שלא תהיה משמעת קואליציונית? יושב ראש מפלגת 'כולנו' ודווקא במפלגה שלו זה התחיל ראשון. וגם ישראל ביתנו שקידמו חוקים דומים לאלו שעולים עכשיו, אבל כשצריך להצביע הם נעלמים".

"יש באופן כללי מרכיבים של משחק (פוליטי) אבל חקיקה היא עניין אידיאולוגי. אני מצפה ממי שתומך במשהו אידיאולוגית שיתמוך בחוקים אלו".

"אפשר להמשיך. תופעות כמו שהיו בכולנו כבר קרו. חוקים נתקעו בגלל כולנו גם בעבר. חוק הגיוס הוא אכן המבחן הגדול של הקואליציה הזאת".

השארת תגובה