ניצחון לשקד: זילבר לא תייצג את היועמ"ש

היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי הוא חוזר בו והגב' דינה זילבר לא תופיע מחר בפני וועדת החוקה של הכנסת כדי לייצג את עמדתו – דיווח: שקד בוחנת הטלת סנקציות על זילבר

פטיש שופט
פטיש שופט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה הגב' דינה זילבר לא תופיע מחר בוועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת העוסקת בניסוח 'חוק היועמש"ים' שמקדמת שרת המשפטים איילת שקד.

זאת לאחר שהשרה הודיעה כי היא בוחנת הטלת סנקציות על זילבר בשל הדברים שהשמיעה בהופעתה בכנסת בשבוע שעבר.

מטעמו של מנדלבליט נמסר כי החליט לבטל את הגעתה מחר לכנסת זאת על אף שהודיע בימים האחרונים כי זו תמשיך לייצג את מדיניות משרדו, מי שייצגו את היועץ המשפטי לממשלה מחר בפני הוועדה, הם הגב' לאה רקובר, יועמ"שית במשרד המשפטים ועו"ד דני בן חורין ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד.

מנדלבליט ציין, כי לא הופעלו עליו לחצים כדי שיודיע על אי הגעתה של זילבר מחר בפני הוועדה.

בסביבת השרה שקד אמרו, שהגעת זילבר לכנסת מחר, תהווה שבירת הכלים. "השרה לא תאפשר את "המהפכה הייעוצית" שכופה עליה זילבר".

כזכור, בדיון בשבוע שעבר על 'חוק נאמנות בתרבות' פרשה זילבר את השקפת עולמה הפרטי במקום להציג את מדיניות היועץ המשפטי לממשלה ואת משרד המשפטים אותה אמורה הייתה לייצג, בין היתר התריעה מפני המשך קידומו של החוק כשהיא מציינת, כי "התיקון המוצע מעורר קשיים של ממש. החוק מקנה סמכויות גורפות עד כדי שלילת תקציבים, תוך כדי יצירת אפקט מצנן וצנזורה עצמית. תרבות היא דמיון חופשי ויופי וריבוי קולות ואומץ והתרסה וכנות וביטוי שאיננו מתחנף שאנו מתאים את עצמו למבחני התאמה שלטוניים".

בהמשך אמרה, כי "אנחנו משתנים והארץ שינתה את פניה – הימים מביאים לא רק חוקים חדשים אלא מילים חדשות – נאמנות, משילות ועוד. שיח חברתי ופוצע – האם יש מי שנאמן ויש גם מי שבוגד. הבו לנו עם ממושמע ומחונך שחשיבותו אחידה. הנאמנות בתרבות היא אוקסימורון כמו שתיקה רועמת. מגילת העצמאות קוראת להיות עם חופשי בארצנו – בכל ובעיקר בתרבות זוהי התורה כולה. "

השארת תגובה