באופוזיציה תוקפים: נתניהו בוחר מנהיגים מפוקפקים

בעוד נתניהו חוגג את ביקור הנשיא האפריקני הראשון אי פעם בישראל באופוזיציה טוענים כי נשיא צ'אד הנו רוצח המונים הנגוע בפשעי מלחמה

ראש הממשלה עם נשיא צ'אד, צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
ראש הממשלה עם נשיא צ'אד, צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד ראש הממשלה חוגג את ביקורו הראשון אי פעם של נשיא צ'אד בישראל, באופוזיציה תוקפים ומאשימים את הנשיא האפריקני בפשעי מלחמה.

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג האשימה את ראש הממשלה, כי "מבין הדמוקרטיות הליברליות לבין המנהיגים המפוקפקים ביותר, נתניהו בוחר במפוקפקים". כשהיא מוסיפה, "מדיניות החוץ של נתניהו ממשיכה להשחיר את פניה של ישראל בעולם כשהוא בוחר להכניס אותה לתוך צירי הרשע על חשבון מדינות המערב״.

לדברי זנדברג, "עולה החשש, כי הביקור ינוצל גם לעסקאות נשק סודיות במסגרתן נשק ישראלי יימכר לרדיפת מתנגדים פוליטיים ופעילי זכויות אדם ועיתונאים. על כן, פונה זנדברג למשרד ראש הממשלה ולמשרד הביטחון בדרישה לחשוף את הלו״ז המלא של הביקור ולברר האם מתוכננוים מפגשים עם חברות ייצוא ביטחוני ומכירת נשק".

"מנהיג צ'אד הוא אדם מתועב שאחראי על רדיפת אזרחים, מעצרי עיתונאים, מעצרי מתנגדים באופוזיציה וכינון משטר דיקטטורי במדינתו", אמרה זנדברג. "כשראש ממשלה שלא בוחל בשום אמצעי כדי להשאיר עצמו בשלטון הוא גם שר החוץ – יחסי החוץ נראים כמו שרידות פוליטית ולא כמו מדיניות שאמורה לקדם את ישראל בעולם".

השארת תגובה