"אני טובע, טובע" – האזינו לדרמה

האזינו – שוטרות מקצועיות במוקד 100 פועלות בקור רוח ומסייעות לקשיש במצוקה עד לשלב חילוצו מהרכב שהתמלא מים במנהרה מוצפת באזור הקריות

ניצול השטפונות
ניצול השטפונות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אריה קליין, בן 70, תושב קרית אתא, נהג הסעות משנת 1972. מספר: נלכדתי עם חגורת הבטיחות, לא הצלחתי להשתחרר ממנה והמים עלו. המים הגיעו עד הסנטר וידעתי שיש לי חמש סמ לפני שאני טובע. ואז הכבאי הגיבור הגיע אלי בשחיה והצליח לחלץ אותי. לולא הכבאי הייתי מת עכשיו"

במוקד 100 של משטרת ישראל התקבלה הבוקר סמוך לשעה 05:00 שיחה מאזרח בן 70 אשר נתקע עם רכבו במנהרת חלוצי התעשייה באזור הקריות, כאשר אינו יכול לצאת מהרכב ולדבריו המים חודרים לרכב ומצטברים כל העת.

שוטרות המוקד – שקד סיבוני ויובל וסרמן, ליוו טלפונית את האזרח שהיה שרוי במצוקה קשה לאורך כל זמן ההמתנה לחילוץ, ברגעים מותחים של חדירת מים אל רכבו עד גובה הראש ופיו של הנהג – בהיותו בסכנה ממשית של טביעה, תוך שהן פועלות בקור רוח, מנחות אותו ומעבירות אליו מסרי הרגעה על מנת שלא יאבד עשתונות וכדי "להרוויח זמן" עד הגעת כוחות של כב"ה שהצליחו לחלץ אותו ממש "ברגע האחרון".

במשטרה מדגישים, כי האתגר הגדול שניצב בפני שוטרות המוקד היה, להרגיע את האזרח כל הזמן על מנת שלא ייכנס לפאניקה, לא יקבל אירוע לבבי בעקבות המתח בו היה שרוי ולא יאבד עשתונות, ישתולל ברכב וייבלע מים. משימה מקצועית של הצלת חיים שהסתימה בהצלחה .

כאמור, האירוע הסתיים בשלום הודות לפעילות השוטרות והחילוץ המקצועי של כוחות כב"ה, לאזרח שלום.

תגובה אחת
  1. הכל בסדר – חח. איזה מוקדנית.

השארת תגובה