החוצפה הכפולה, של חברת אל-על

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אם אתם חרדים, תמשיכו לקרוא, אם אתם חילוניים, גשו להקשיב לרדיו. אסביר: במהלך השבוע, פניתי לחברה וביקשתי נציג מטעמה שיוכל להתראיין בנושא. בחברה אמרו לי שיותר הם לא מתראיינים לתקשורת. ניסיתי בשנית, בעוד אני אומר להם שהמגזר החרדי נפגע וטובת החברה לספק תשובות הוגנות וגם זה לא עזר. מסתבר, שבעיתונות החרדית לא התראיינו נציגים מטעם החברה, כך על פי החברה עצמה.

אחד מעמיתיי בתקשורת, ניסה גם הוא להשיג נציג והחברה לא אפשרה לו וכל זאת, בשעה שבתקשורת החילונית, נציגים עולים בזה אחר זה ומאיימים על הנוסעים החרדיים. "נזהה את מי שהיה אלים, ונגיש נגדו תלונה במשטרה", אמר אחד מהם.

בכדי לחפות על הכישלון האישי של אל-על, היא הפנתה אצבע מאשימה כלפי החרדים וגם אחרי שהגיעה לעולם הגרסה השניה של שומרי השבת ושאר הנוסעים, עדיין הם המשיכו להשתולל בתקשורת ולאיים על החרדים, ומאז שהבינו איזו שטות הם עושים, הם לא מוכנים להתראיין ולענות תשובות לחרדים. לא מגיע לכם תשובות – אתם שהסיתו נגדכם בתקשורת כל תחילת השבוע. אתם חרדים ולחרדים לא מגיע תשובות.

גודל החוצפה של אל-על, לא נשאר בטרמינל ביוון, הוא מתנהל עד לרגע זה כנגדנו. עברתי על תגובות במרחבי הרשת וראיתי תגובות אנטישמיות כמו 'לזרוק את החרדים מהמטוס' ועוד כהנה וכהנה, כל זאת אודות להסתה שגרמה חברת אל-על בהמצאת סיפורי אלימות ללא הוכחה.

גם שיחת הטלפון שקיים מנכ"ל אל-על עם "דמות רבנית", היא לא התנצלות וגרוע מכך. בחברה כבר מסכימים שלא הייתה אלימות וכך נאמר על ידי המנכ"ל לאותה דמות רבנית, אבל לא מוכנים להוציא הודעה רשמית לציבור ולהגיד שפשוט לא הייתה אלימות. אני מדגיש וחוזר שוב, אל-על כבר מסכימים שלא הייתה אלימות, אבל לא מוכנים להגיד את זה לציבור. אני לא מדבר על התנצלות, אלא על להודות בשקר. רק אחרי שהרב שאל אם אפשר לפרסם, המנכ"ל ענה לו שיעשה מה שהוא חושב במקום להגיד: "כן ברור. תפרסם. חשוב לנו שהציבור שעבר מסע דה לגיטימציה בגללנו, לא ימשיך".

שומרי השבת יוזמים תביעת ענק נגד החברה, ובוודאי שהסיפור הזה עשה לה רע.

לסיום, נקודת האור שלי היא כזו: לפני למעלה מ-3000 שנה, קיבלנו ציווי מהקב"ה על שבת קודש. כמעט כל דבר השתנה בעולם ולהכל נמצאו אלטרנטיבות, אבל מסירות הנפש למען השבת, חקוקה כאילו רק אתמול קיבלנו את שבת המלכה. אנשים הלכו לישון כמו סרדינים במקרה הזה, נאבקו על המצווה הזו כמו שלא נאבקים על אף זכות. זה לא מובן מאליו. שבת שלום.

2 תגובות
  1. חברה לייצים לא מתאים לכם לטוס עם אל על .. חפשו לכם חברת תעופה אחרת.

  2. אנטישמי לך לברלין

השארת תגובה