אהרונוביץ' ביקר אצל הפצועים: "הפיגועים בירושלים ימשכו"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ביקר אחר הצהריים את פצועי הפיגועים האחרונים בבית החולים שערי צדק ■ לאחר הביקור התייחס אהרונוביץ' למצב הביטחוני שהתערער שוב בשבועיים האחרונים ■ "הפיגועים בירושלים ימשכו. אי אפשר לעצור את המפגע הבודד שמחליט לפגע על דעת עצמו"

השר לבט"פ אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה דנינו
השר לבט"פ אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה דנינו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על רקע גל הטרור שפוקד את הבירה בשבועות האחרונים, ביקר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' את הפצועים בבית החולים שערי צדק שם התייחס למצב הביטחוני ולפעולות שננקטות בכדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד אך הבהיר כי אין בידיהם של כוחות הביטחון למנוע בוודאות כל אירוע חבלני.

"ראינו בסוף השבוע עלייה בגל הפיגועים", פתח אהרונוביץ'. "הן פיגועי טרור ופיגועים פליליים". לדבריו, "התגובה הראשונה של שוטרי משמר הגבול במערת המכפלה היא התגובה הנכונה, כשמתחיל אירוע של דקירות כשמנסים לפגוע בשוטרים צריך לחסל את המחבל וכך צריך לנהוג".

"המשטרה לא תיתן את ידה להמשך הפיגועים עצמם", הצהיר אהרונוביץ' ואמר כי "יש תגבור כוחות בירושלים וברחבי הארץ. חגי ניסן עברו בשקט. אבל צריך להמשיך לשמור על ירושלים וכן על כל הארץ".

בסיום דבריו הפתיע כשהעריך כי הפיגועים בירושלים ימשכו. "אי אפשר לעצור את המפגע הבודד שמחליט לפגע על דעת עצמו", הסביר השר לביטחון פנים. "גם אותם מחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים, אין להם שום שיוך ביטחוני". עם זאת, אמר השר כי רק בימים האחרונים קיבל מחוז י-ם תגבור של 500 שוטרים. "צריך לראות בירושלים שמתרכזים בה כל מיני גורמים שרוצים לערער את היציבות. זה תפקידה של המשטרה".

גם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, ביקר היום את שני השוטרים שנפצעו בפיגועים שאירעו אתמול במחסום בא-טור ובמערת המכפלה, שוטרת המשרתת ביחידת יואב מחוז דרום ושוטר המשרת במג"ב איו"ש. המפכ"ל התייחס לאירועי היממה האחרונה באומרו כי "משטרת ישראל, לוחמיה ושוטריה הוכיחו שוב שכל מי שינסה לפגוע באזרחים או בשוטרים, הוא ייתקל בחומה בצורה של לוחמים ושוטרים נחושים שעושים את עבודתם ובכל האירועים בלי יוצא מן הכלל".

"כמו שהיו בכל אירועי הדריסה האחרונים המחבלים או נורו או נעצרו כמו שצריך באירועים מהסוג הזה, המסר הוא אחיד, לא יעזור לאף אחד כלום אנחנו לא ניתן לפגוע באזרחי ירושלים, באזרחי הבירה ובשוטריה. הלוחם הפצוע ממג"ב הביע בפני המפכ"ל את רצונו לשוב בהקדם ליחידתו לפעילות מבצעית".

השארת תגובה