אולטימטום לאל-על: התנצלות או חרם

'טיסת השבת' או אם תרצו כהגדרתו של הגרש"ב סורוצקין 'טיסת מקדשי השבת' לא עוברת לסדר היום: לאחר פגישות וחצאי הצהרות, הגרש"ב באולטימטום ל'אל-על'

הקפות שניות ישיבת עטרת שלמה סורוצקין צילום יעקב נחומי (29)
הקפות שניות ישיבת עטרת שלמה סורוצקין צילום יעקב נחומי (29)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לפני שבוע בדיוק, נוצלה השבת להשמצת המגזר החרדי בטענות לאלימות ותוקפנות במהלך טיסה.

אל-על מיהרה להצטרף לחגיגה כשהיא מפזרת הצהרות על הגשת תלונות ותביעות.

אלא שעם צאת השבת, נחשפו הפרטים כשהם מתועדים: אל-על שיקרה לנוסעים וכשהסתבכו העניינים, היא שמחה שהיה מי שכוון אצבע מאשימה אל נוסעים חפים מפשע.

הקורבנות שהפכו נאשמים, כבר הורגלו בשתיקה. אלא שהפעם היו על המטוס גם אנשי תקשורת: העיתונאי יהודה שלזינגר מ'ישראל היום' שהחזיק בידיו תיעוד של ה'התפרעויות' שלא היו כי אם שירה לקראת שבת. כמו גם יעקב כץ המכונה כצל'ה יו"ר קבוצת ערוץ 7.

התמונות נחשפו ואל-על סירבה להשלים עם העובדות, בערוץ טלויזיה נעשה מהלך בו על רקע תיעוד השירה לקראת שבת – הושתלו קולות אחרים שהוצגו לציבור כ'תיעוד'.

אז התאגדו הנוסעים לתבוע את אל-על, שמצידה מיהרה להיפגש עם הגרש"ב סורוצקין ועורכי הדין בנסיון להגיע להנמכת החומות שהלכו וגבהו.

אלא שבעוד מנכ"ל אל-על פירסם מכתב 'פרווה' בו הוא קורא לבדיקת עובדות והפקת לקחים – התנצלות רשמית בוששה מלהגיע.

את העיתונאי יהודה שלזינגר הצליחו באל-על להרגיע אם תגובה מתוכה היה משמע כי אל-על מודה באשמתה, אלא שהודעה רשמית המנקה את הציבור החרדי מהאשמות – לא פורסמה.

ביום שישי, כחלוף שבוע מהטיסה המדוברת. כשברקע מקרה נוסף של אי נעימות לנוסעים חרדים באל-על, שלח הגרש"ב סורוצקין מכתב להנהלת אל-על: תתנצלו או שנקרא לציבור להעדיף חבורת אחרות.

השארת תגובה