שטייניץ: "נכריע את חמאס בעזה, ואז מה?"

"יש לנו בכל רגע נתון זכות להכריע את שלטון חמאס. השאלה אם זה נכון" – "ראש הממשלה מינה שר ביטחון מצוין שאפשר לסמוך עליו. ראש הממשלה ושר הביטחון חושבים אותו דבר, הם יסתדרו…"

שולחן הממשלה נתניהו יעלון בנט ושטייניץ צילום הכנסת
שולחן הממשלה נתניהו יעלון בנט ושטייניץ צילום הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר האנרגיה וחבר הקבינט יובל שטייניץ התייחס הבוקר לנאומו הדרמטי של ראש הממשלה בלילה שביו ראשון לשני בו קרא לבנט ושקד לחזור בהם מהחלטתם לפרוש מהממשלה.

"אני לא פרשן של נאומי ראש הממשלה, אבל אני חושב שבנאום הזה היו שתי מטרות – להסביר עד כמה שאפשר, כי אי אפשר לחשוף עד הסוף את מה שיהיה, להסביר בקווים כלליים, והמטרה השנייה היא למנוע את פירוק הקואליציה. הנאום של ראש הממשלה הוביל לדעתי, במהלך קצר, לשמירת הקואליציה. זה טוב למדינת ישראל". כך שטייניץ.

באשר להתפטרותו של ליברמן אמר, "יש קבינט, יש אחריות קולקטיבית, לכן אין מקום בממשל תקין שחברי הקבינט יוצרים את הרושם כאילו יש להם מדיניות שונה לחלוטין. לזה אין מקום, לא בתקופת בחירות ולא בימים אחרים".

באשר לסוגיה העזתית הבהיר שטייניץ כי "הסוגיה בעזה היום היא מאוד פרובלמטית. אני שומע את חבריי מהשמאל אומרים – אולי נכניס את אבו מאזן לעזה. ומה אז? בוא לא נשכח. מי שניסה להבריח ראשונים היו אבו מאזן וערפאת. הם הביאו אונייה מאיראן לעזה שתפסנו אותה".

"הגנת ישראל לפעמים דורשת הקרבות, לקיחת סיכונים, גם לצה"ל וגם בעורף. אני חושב שראש הממשלה מינה שר ביטחון מצוין שאפשר לסמוך עליו. ראש הממשלה ושר הביטחון חושבים אותו דבר, הם יסתדרו. נתניהו עוסק בזה עשרות שנים. לגופו של עניין, מדינת ישראל תמיד מתמודדת עם אתגרים, שבתקופה הזאת הם יותר גדולים ומשמעותיים. ההחלטה התקבלה פה אחד, וכל חברי הקבינט, כולל המתפטרים למיניהם, הסכימו שזאת הדרך. אמרתי שאם אזרחי ישראל היו יודעים הכל, ראש הממשלה צריך לקבל צל"ש על המערכה הזאת".

"בעזה היו מדוכאים מהמכות שצה"ל הנחית עליהם לאחר ירי 400 הטילים, אבל הפכו הכל בגלל התפטרות ליברמן. ירי של מאות טילים זאת תגובה חוצפה והייתה לנו זכות. יש לנו בכל רגע נתון זכות להכריע את שלטון חמאס. השאלה אם זה נכון".

השארת תגובה