למחרת הבחירות: פורשים, וחוברים לליכוד

צביקה ברוט ו'הליכוד' שועטים בדרך להצלחה: איציק דריקס ואסתר פירון נוטשים את סיעתם ומצטרפים לליכוד, שהופכת לסיעה בת 7 מנדטים • וגם: יוסי בכר מתפטר, מסיבת הניצחון של ברוט, מו"מ קואליציוני וחידת ש"ס

בחירות
בחירות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הניצחון האישי של צביקה ברוט בבחירות על ראשות העיר בת ים, מסמן גם חילופי דורות ושינוי דרמטי ביחסי הכוחות במערכת העירונית. מפלגת 'הליכוד', שנציגיה בעירייה נדחקו שנים רבות לקרן זווית על ידי הגווארדיה השלטת בראשות שלומי לחיאני, הפכו לשליטים החדשים והכל יכולים. השבוע, נרשמו סימני התפוררות נוספים, כאשר שני חברי מועצה מסיעת 'בת ים בראש מורם' של לחיאני ובכר ערקו לסיעת 'הליכוד' והפכו אותה לכוח מוביל במועצת העיר עם שבעה מנדטים.

בתחילת השבוע, הודיע ראש העיר היוצא יוסי בכר על התפטרותו ממועצת העיר ועזיבתו את הזירה הציבורית בעיר. בין היתר, הסביר בכר את התפטרותו בכך שאינו רוצה להפריע לראש העיר המנצח מלבצע את מלאכתו. עם פיטוריו, אמורה להיכנס למועצת העיר אילנה נג'ר, יו"ר אקי"ם בעיר.

לאחר הודעת הפרישה הדרמטית, החלה להגיע שרשרת הפרישות מסיעת 'בת ים בראש מורם'. ראשון הפורשים היה איציק דריקס, מוותיקי הסיעה, שהודיע על הצטרפותו לליכוד בראשות ברוט. אחריו הייתה זו חברת המועצה אסתר פירון, שהודיעה אף היא על עזיבתה את סיעת 'בת ים בראש מורם' בראש מורם' והצטרפותה לליכוד. השניים הסבירו את צעדיהם בכך שהם רוצים להיות שותפים לעשייה העירונית ולשרת את הציבור מעמדת השפעה.

כזכור, על פי תוצאות הבחירות, צנחה סיעת 'בת ים בראש מורם' משמונה מנדטים לארבעה בלבד, ואילו מפלגת 'הליכוד' זינקה לחמשה מנדטים. כעת, עם מעברם של פירון ודריקס, תמנה סיעת 'הליכוד' לא פחות משבעה מנדטים.

ועל רקע השגשוג של רשימתו, עמל ראש העיר הנבחר צביקה ברוט על הרכבת הקואליציה העירונית. מי שעשוי להפוך למספר 2 ולאיש החזק בעירייה אחרי ראש העיר, הוא אלי יריב, יו"ר סיעת 'בת ים אחת' שזכתה לארבעה מנדטים, והיה שותף מלא לניצחונו של ברוט בסיבוב השני. גם אורי בוסקילה (מנדט אחד), ירון לוי (שני מנדטים) וקטי פיאסצקי-מורג (מנדט אחד) שתמכו בסיבוב השני בברוט, צפויים לקחת חלק בקואליציה העירונית. ויקטור טל שקיבל 2 מנדטים, יהיה אף הוא חלק מהקואליציה.

מי שנמצאת כעת בעמדת המתנה היא סיעת ש"ס, שהייתה לחלק בלתי נפרד מהשלטון היוצא ונהנתה מעמדת כוח מרכזית, אך כעת, ירדה במנדט ובעיקר, הימרה על המועמד המפסיד. למעשה, ברוט אינו מחויב להם במאומה ומסוגל להקים קואליציה מבוססת גם בלעדיהם. גם למקרה שהוא יחפוץ לשתף את ש"ס בקואליציה העירונית, התמורה הקואליציונית שתקבל הסיעה עשויה להיות דלה, בהתאם לכוחה ולהשפעתה.

ובתוך כך, ביום שלישי התכנסו אלפי תושבים, פעילים ותומכים למסיבת ניצחון שכינס ראש העיר הנבחר צביקה ברוט. באירוע שנערך באולמי סאנסט בטיילת, השתתפו השרים ישראל כץ, גילה גמליאל, אופיר אקוניס ויואב גלנט, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, חברי הכנסת מיקי זוהר ודוד ביטן, ובכיר 'הליכוד' ומי שעל שמו רשום חלק נכבד מההצלחה – גדעון סער. גם ראשי הסיעות המקומיות הגיעו לברך ולאחל.

השארת תגובה