חילופי משמרות: עליזה בלוך נכנסה לתפקידה

בטקס העברת שרביט הנהגת העיר, נאמו ראש העיר היוצא וראשת העיר הנכנסת • בסיום דבריו, העניק אבוטבול לבלוך במתנה ברכונים בנוסח עדות המזרח, באומרו "העיר נשארת בידיים מרוקאיות"

משה_אבוטבול
משה_אבוטבול
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר שבניגוד לכל התחזיות ניצחה את ראש העיר היוצא, משה אבוטבול, ביום שלישי השבוע ראשת העיר הנבחרת עליזה בלוך נכנסה לתפקיד באופן רשמי, כשאת יומה הראשון פתחה בתפילה בבית העלמין בקריית גת, שם קבורים הוריה.

עוד לפני אירוע הכניסה הרשמי, הלכה בשעות הבוקר בלוך להתנדב במשמרות הזה"ב במעברי חציה בשכונת חפציבה החרדית ובהמשך ביקרה במוסדות חינוך מהמגזר החילוני והחרדי בעיר.

אחרי שנכנסה בפועל לתפקיד, הגיעה בלוך לבניין העירייה ושם בטקס רשמי של חילופי משמרות, הועבר שרביט ראשות העיר לידיה מראש העיר היוצא, משה אבוטבול, שהעביר את מושכות ההנהגה לידיה בצורה מכובדת ומפרגנת והשניים נשאו נאומים נרגשים.

אבוטבול פתח את דבריו במילות פרידה ואמר: "אני מאוד שמח שידענו לעבוד בשיתוף פעולה וצריך לדעת שלכל דבר, אפילו דבר טוב, יש סוף. אני שמח שברגעים אלו אנו מעבירים את השלטון בצורה מסודרת".

"לאחר הבחירות, כשמישהו זוכה הוא צריך לקבל את מלוא הסיוע והעזרה", הוסיף אבוטבול. "הדבר הטוב ביותר, זה לדעת לסיים דברים בצורה חיובית. אני שמח שהציבור בבית שמש נתן בי אמון מלא. חמישים אחוז מהעיר אמר כן למדיניות שלי ואני שמח שההפרש לא היה הפרש גדול, רק של 530 קולות, כשמספיק היה ש-270 יעברו מצד לצד כדי שאני אנצח. מבחינתי האמירה הייתה רכה ביותר, כזו שנותנת לי עוצמה להמשיך – וכמובן שאם היה פער של אלפי קולות הייתי מרגיש אחרת".

ראש העיר היוצא אף ביקש לתת צ'אנס למשמר הנכנס ואמר: "בית שמש סבלה במשך שנים מתדמית שלילית, ועכשיו יש את ההזדמנות להראות את פניה היפות. אתם חייבים לנסות לפתוח דף חדש במחברת. אני יוצא מהבניין, אבל לא מהעיר. אני מתכוון להמשיך לגור כאן כמה שרק אפשר. תושבים יקרים, אני אוהב אתכם ויודע שהיה לנו עשור של עשייה".

"אני אתן לך טיפ אחד", אמר אבוטבול לבלוך. "תשקיעי הרבה בהידברות עם מגזרים ותתי מגזרים. העבודה היא בעיקר הידברות. הניהול הוא חשוב, אבל בעיקר ההידברות חשובה", כשאף הודיע, כי "בישיבת המועצה הקרובה אגיש את התפטרותי. סיימתי את הפרק המוניציפלי בחיי".

אבוטבול אף התייחס לרעיון שעלה בקרב בכיריים בש"ס ולפיו הוא התמנה לשר הדתות עד הבחירות לכנסת, שתאריכם המקורי בעוד כשנה: "אחרי ניסיון של 30 שנה בבית שמש, לא אסרב לתפקיד במישור הארצי, אך לא דיברתי על זה עם אריה דרעי. מועצת חכמי התורה הם שמחליטים, אצלנו כידוע אין פריימריז".

בסיום נאומו – האחרון כראש עיר, הגיש אבוטבול סט ברכונים בנוסח עדות המזרח כמתנה לראשת העיר עליזה בלוך, כשהוא מסביר זאת בהלצה בכך ששמה הקודם הוא בן חמו וממילא העיר נשארת בידיים מרוקאיות.

בלוך הודתה בפתח דבריה לראש העיר היוצא  ואמרה: "התודה שלי היא ליושב לצידי, משה אבוטבול. הייתה בינינו התמודדות ומחלוקות, אך לצד זה הייתה גם חברות ארוכת שנים. ואני רוצה להודות לך ראש העיר היוצא, על חצי יובל של שירות ושל היותך שליח ציבור למען תושבי העיר הזו. אז תודה גדולה בשם כל תושבי בית שמש על כל הטוב".

"אנחנו נכנסים לתקופה היסטורית וחשובה לבית שמש", הוסיפה בלוך. "היום עיניים רבות בארץ ואפילו בעולם נשואות לעירנו. עיניים שרוצות הוכחה שאפשר לבנות עיר בצורה אחרת, שאפשר לבנות עיר מאוחדת אך לא אחידה. עיר שתושביה השונים ירצו לחיות יחד למרות שונותם. אינני קוראת לטשטוש זהויות, לא זו המטרה. אני כן קוראת להעמקת השיח ולהורדת החומות בין חברה לחברה. בשם אלילי שקר ושמות מומצאים שמצריכים אותנו לעמוד פעמים רבות כמחנות ניצים זה מול זה".

ראשת העיר הוסיפה, כי "בתוך כל חברה נמצאים גם קצוות. במשך שנים אנו נותנים לקצוות הללו לנהל את השיח. שואלים את שאלותיהם, מצלמים את מעשיהם, מעלים על נס כל יריקה וכל סטייה מן האמת. כל זה בשעה שמצד האמת העולם שר שיר אחר לחלוטין". בלוך ביקשה מיושבי החדר, "בואו נבנה חברה לא מקוטלגת. בואו נשאל את עצמנו, כל אחד את עצמו, כיצד כל אחד ואחת מאתנו יכולים לסייע כדי לבנות חברה שכזו".

השארת תגובה