בהוראת גדו"י: ועדת רבנים מיוחדת לדגל באלעד

מודל ירושלים: בהוראת גדולי ישראל, בשבוע האחרון מונתה ועדת רבנים מיוחדת שתפקידה יהיה להנחות ולנהל את סיעת 'דגל התורה' בעיר בכל צעדיה הפוליטיים

מטה ויזניץ אלעד, צילום יהושע פרוכטר (11)
מטה ויזניץ אלעד, צילום יהושע פרוכטר (11)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

על רקע המשא ומתן הפוליטי שמתנהל בעיר בין הסיעות לראש העיר בכלל ועם דגל התורה בפרט, בשבוע האחרון הוחלט על פי הוראת גדולי ישראל למנות ועדת רבנים מיוחדת שתנהל את ענייניה של דגל התורה בעיר, כאשר אלו יהיו הגר"י פרידמן רב ואב"ד קהילות 'חניכי הישיבות' בעיר ודיין ידוע, שבמהלך מערכת הבחירות נטל חלק בהחלטות הסיעה בעיר.

במכתב שנשלח ליו"ר דגל התורה חבר הכנסת משה גפני, שעליו חתומים מרנן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין ובנוסף ראשי ישיבת סלבודקה הגאון רבי דב לנדו והגאון רבי משה הלל הירש, מורים גדולי ישראל לגפני שינהל את המשא ומתן הקואליציוני בעיר בעיר בכפוף לוועדת הרבנים החדשה.

במכתב שנחשף לראשונה באתר 'בחדרי חרדים' נכתב, כי "הנה בעיר אלעד יש כמה דברים שצריך לתקן לתועלת ציבור בני התורה שם, וכדי שהדברים יעשו על פי דעת תורה ובדרכי שלום, על כן דעתנו כי המו"מ הקואליציוני שיתנהל על ידכם וכל עניני 'דגל התורה' באלעד יהיו מעתה על פי האב"ד ועל פי הגר"י פרדימן שליט"א רב ואב"ד קהילות חניכי הישיבות באלעד".

כזכור, במערכת הבחירות האחרונה בדגל התורה הריצו תחילה בשיתוף עם ש"ס את המועמד יצחק פינדרוס, אך בסופו של דבר, לאחר סאגה משפטית שפסלה את מועמדותו, נשארו להתמודד ראש העיר הנבחר ישראל פרוש וחבר מועצת העיר ברק צברי.

כעת, לקראת כינונה של הקואליציה החדשה, מתנהל משא ומתן בין ראש העיר לסיעות השונות בעיר, כשאף בדגל התורה הרצון הוא לבוא וליטול חלק משמעותי בהנהלת העיר במשך השנים הקרובות, כאשר לשם כך ועל מנת שהדברים יתנהלו באופן מסודר ומאוחד, על מנת למקסם את המירב, מונתה ועדת רבנים זו.

השארת תגובה