קואליציה בהקמה: הדרישות וחלוקת התפקידים

בעוד בערים אחרות כבר התכנסה ישיבת המועצה החגיגית, ברחובות תתכנס ישיבת המועצה הראשונה ככל הנראה רק בחנוכה, ובינתיים נמשכת מלאכת הרכבת הקואליציה • כל הפרטים

רחמים מלול
רחמים מלול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד בערים אחרות החלה כבר לכהן מועצת העיר החדשה, הרי שברחובות בשל העובדה כי ראש העיר ממשיך ממילא לכהן בתפקידו, ככל הנראה לא אצה לו הדרך בהקמת הקואליציה החדשה, מה שמעניק לו יתרון בהתמודדות אל מול ניסיונות סחטנות קואליציונית מצד אי אלו מפלגות.

את הסיכום הראשוני עשה מלול עם הרשימה החסידית חברתית אגו"י וסוכם כי פנחס הומינר יחזיק בתיק הכספים, השלישי בבכירותו במועצת העיר (לאחר הנדסה וחינוך) לצד סמכויות נוספות שיאציל לו ראש העיר.

לאחר מכן הצטרפה לקואליציה סיעתו של זוהר בלום שהינה הסיעה הגדולה במועצה וזכתה ל-5 מנדטים. בלום יכהן כסגן בשכר ומ"מ ראש העיר לצד תיק החינוך. סיעתו תקבל גם את תיק שירות לתושב וככל הנראה גם התחזוקה.

גם סיעת לב תזכה לסגן בשכר שבו יחזיק יניב מרקוביץ לצד תיק חזות העיר, תיק בעלי מוגבלויות ותיק הספורט.

מרצ תקבל לידיה, את תיק 'נוער וצעירים', תיק מעמד האישה ותיק אסטרטגיה.

שסד תמשיך להחזיק בתיקי התרבות התורנית והחינוך החרדי, ומסתמן שבחלק השני של הקדנציה יקבל אבנר אקווע סגנות ללא שכר.

מי שטרם הגיעה להסכמות נכון לשעת כתיבת השורות היא סיעת הבית היהודי המציגה סך דרישות גבוה במיוחד בתמורה להצטרפותה לקואליציה השלישית של מלול. בין הדרישות של 'הבית היהודי', ניתן למנות את הרצון להחזיק ב"רשת חוויות", סגנות ראש עיר בתואר (ללא שכר) לאורך כל הקדנציה, לצד תיקים נוספים מלבד מורשת ישראל והרווחה.

"אמיתי כהן שלאורך כל מערכת הבחירות ולפניה שב והדגיש מעל לכל במה את נאמנותו לראש העיר, חושב שמגיע לו כל העולם למרות שקיבל רק 2 מנדטים, ולכן מציב איומים שלא ייכנס לקואליציה אם לא יקבל את התואר סגן ראש העיר לכל אורך הקדנציה", סיפר אחד ממקורבי ראש העיר על פשר היעדר ההסכמות עם הבית היהודי. "בסביבתו של ראש העיר חוששים להפקיד בידיו של כהן, תיקים אשר חולשים על תקציבים נרחבים", אומר גורם אחר המקורב למו"מ.

יצוין, כי גם ב'בית היהודי' וגם בשס"ד לטשו עיניים לתפקיד הסגן הנוסף (בתואר), הרביעי במספר שמתאפשר     לראש העיר להעניק וזאת מתוקף הרחבת המועצה ל-25 חברים על פי החלטת משרד הפנים.

בעוד בש"ס הסכינו להבין את מגבלת הכח והביעו נכונות לחלוק את הסגנות עם 'הבית היהודי' ברוטציה, הרי שהאחרונה התעקשה לקבל לידיה את משרת התואר הנחשקת למשך מלוא הקדנציה.

מי שעוד הציב אולטימטום ובינתיים אף מבצע, הוא מתן דיל שביקש להמשיך ולהחזיק בתואר הנחשק סגן ראש העיר לצד תיקים חשובים ומשפיעים נוספים, אולם לאחר מספר פגישות מו"מ בו הוצעו לדבריו "פירורים" הוא הודיע על סירובו להיכנס לקואליציה.

כפי שדיווחנו שבוע שעבר, דיל מאשים כי הפגישות עד כה בין נציגי המפלגות נועד אך ורק למס שפתיים וכדי "לשחק את המשחק" כלשון אחד ממקורביו, וכי ההתרשמות הבלתי אמצעית היא כי בליכוד לא מותירים בידם ברירה אלא 'מכריחים' אותם לסרב ובכך להישאר באופוזיציה.

בליכוד, ימשיך בנצי שרעבי לכהן כסגן ומ"מ ראש העיר, עודד עמרם ימשיך להחזיק בתיק תרבות וחבר המועצה החדש גיא צור ככל הנראה יקבל לידיו את תיק חוויות.

גם סיעת 'כיכר העיר' סיכמה על כניסה לקואליציה. אלא שטרם ברור מה התיק שתקבל.

על פי המסתמן ייהנה מלול מקואליציה של 20 חברי מועצה כאשר ההערכה היא שאמיתי כהן ייכנס בסופו של דבר לקואליציה.

אמיתי כהן מסר בתגובה, "אני ראשית רואה את טובת הקואליציה ודואג שתהיה קואליציה רחבה ככל האפשר לטובת העיר. לא הצבתי אולטימטום ואין שום אכזבה. יש משא ומתן בריא שמתנהל בכבוד הדדי, לגבי הקשר עם ראש העיר רחמים מלול, הוא מצוין ובע"ה נמשיך לפעול יחד לעוד שנים רבות לטובת הציבור".

השארת תגובה