בגלל המיסיונר: יד לאחים הקימו חוג שחמט

ביד לאחים פעלו עם המדריך המקצועי שמפעיל את חוג החשמט המיסיונרי שפרש ולוהק המדריך לחוג שהקים במקום יד לאחים ומשך אליו את כל בני הנוער

ילדים בחוג השחמט של יד לאחים, צילום יד לאחים
ילדים בחוג השחמט של יד לאחים, צילום יד לאחים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המיסיונרים בחיפה היו זה מכבר על הכוונת של אנשי יד לאחים בעיר. במשך כל החודשים האחרונים מושכים אליהם המיסיונרים ילדים ובני נוער באמצעות חוג שחמט מקצועי שהפעילו במקום, לרבות חוגים נוספים כגון: מחשבים, ציור ועוד. המוקד המיסיונרי המה בני נוער שפקדו אותו מדי יום לאחר תום הלימודים שלהם.

ביד לאחים פתחו תחילה חוגים מקבילים עם שלל מקצועות והצעות לתרבות פנאי אבל הנהירה לחוגים המיסיונריים לא פסקה. ביד לאחים החליטו ללכת על הראש ולקיים פגישה אישית וממושכת עם המדריך המקצועי המפעיל את החוג באתר המיסיונרי. במהלך השיחה נדהם המדריך לגלות כי הוא משמש כלי שרת בידי המיסיונרים שאין להם אלא מטרה אחת: להעביר יהודים על דתם ועל אמונתם. הוא הזדעזע והחליט במקום לנתק כל קשר עם מפעילי המקום. אבל ביד לאחים לא אמרו די בכך אלא שכנעו את המדריך לנקוט בתשובת המשקל: הוא ניאות לשמש כמדריך בחוג של יד לאחים שעד מהרה הפך אבן שואבת להמוני ילדים ונערים מכל הגילאים.

הרב שאול בורשטיין, האחראי על הפעילות הייחודית, אומר כי החוגים החדשים נמצאים בתנופת התפתחות וכי בכל יום מצטרפים עוד ועוד ילדים לפעילות. הרב בורשטיין מוסיף ומציין כי בחג החנוכה הקרוב יד לאחים מארגן מסיבת חנוכה גדולה לכל ילדי החוגים עם הוריהם במטרה להכיר ולהאיר להם את אורה של היהדות.

"מדובר במהפכה של ממש", אמר הרב בורשטיין בסיפוק ובהתרגשות. "מאות ילדים שעד תמול שלשום היו חלק בלתי נפרד ממועדוני המיסיון, יוצאים ובאים כעת מדי יום ביומו ממרכז יד לאחים".

תגובה אחת
  1. ויד לאחים זה לא סוג של כת מסיונרית? הרי הם מפרסמים שאנשים שתרמוו להם נושעו וכו', ההבדל ביניהם לא כה גדול …

השארת תגובה