נתניהו: השואה לא החלה בתאי הגזים

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח לכנס וינה למאבק באנטישמיות ושנאת הציונים, נאום מצולם. בנאומו פנה ראש הממשלה לקנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ – שנאם מיד לאחר שידור נאום נתניהו

נתניהו, צילום קובי גדעון, לעמ
נתניהו, צילום קובי גדעון, לעמ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"הקנצלר קורץ, סבסטיאן, אתה ידיד אמת של ישראל וידיד אמת של העם היהודי. אני מודה לך על נקיטת עמדה מוסרית ברורה מול האנטישמיות. אתה ניצב איתן במאמציך להכיר בהיסטוריה, להגן על האמת ולהיאבק באנטישמיות באוסטריה וברחבי אירופה.

בשבוע שעבר ציינו את יום השנה ה-80 לליל הבדולח. אתה אמרת שיום זה מהווה תזכורת לאחריותנו ההיסטורית להיאבק באנטישמיות על כל גווניה, הן המסורתית והן המודרנית. כנס זה מהווה הזדמנות לקדם צעדים קונקרטיים כדי להיאבק בכל הצורות של האנטישמיות.

השואה לא התחילה בתאי הגזים של אושוויץ. השואה התחילה בהפצת דברי שטנה, בשריפת ספרים, בניפוץ חלונות ראווה. הלקח שנלמד מהשואה הוא שאל לנו לשכוח לעולם את חשיבותו של המאבק נגד השנאה, הברבריות והקיצוניות – עלינו לעשות זאת כבר בהתחלה, כאשר ניתן עדיין למנוע ממצב רע להחריף אף יותר.

היום אנו עדים לתחייה מחודשת של אנטישמיות בכל העולם. אנו שומעים שוב האשמות שווא שמציגות את היהודים כתת-אנושיים. אנו רואים ניסיונות להרוג או לפגוע ביהודים בשם אידיאולוגיות קיצוניות. מאז הקמת מדינת ישראל, אנו ניצבים בפני סוג חדש של אנטישמיות, ניסיונות מרושעים ליצור דמוניזציה של המדינה היהודית ולמנוע מהעם היהודי את הזכות להגדרה עצמית במולדת אבותינו, ארץ ישראל.

כאשר לכל אומה מלבד העם היהודי ניתנת הזכות לקבוע את דגלה, המנונה וזהותה הלאומית, זו אנטישמיות.

עלינו לאחד כוחות כדי להיאבק בביטויים המסורתיים והמודרניים של אנטישמיות. הצעד הראשון במאבק זה הוא להגדיר אנטישמיות. ממשלת ישראל, ביחד עם עוד שבע ממשלות אירופאיות, וממשלת אוסטריה ביניהן, אימצו את ההגדרה של כוח המשימה הבין-לאומי להנצחת זכרון השואה. אני מפציר בכל המדינות לאמץ גם הן את ההגדרה הזו ולהגביר את מאמציהן להיאבק באנטישמיות ובהתגלמותה המודרנית – אנטי-ציונות. קיים פתרון אחד להשמצות – והוא האמת".

השארת תגובה