צעקות ה"זאב זאב" של המשטרה

אריה דרעי
אריה דרעי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הודעת דוברות המשטרה שהתקבלה הבוקר באדישות ובפיהוק מסמלת אולי יותר מכל את חוסר האמון של הציבור במשטרה וביחידת להב 433.

כבר שנים שהמשטרה מתנהלת כגוף פוליטי לכל דבר, יועצים אסטרטגים, הודעות דוברות מפוצצות והתבטאויות מתריסות כנגד פוליטיקאים הפכו לדבר שבשגרה, האובססיביות מול מרכיבי הקואליציה (נתניהו, ביטן, דרעי) וההתעלמות הכמעט מוחלטת מול תלונות על גורמי אופוזיציה (ברק, לפיד, הרצוג ועוד) הופכות את משטרת ישראל ממערכת אכיפת חוק למערכת פוליטית על גבול העבריינית שמפעילה אכיפה בררנית אל מול כל מי שלא מיישר קו או מאיים על "המערכת".

לא צריך לקרוא את כל 800 העמודים בספרו של אולמרט כדי לגלות איך עובדת השיטה, איך מסמנים מטרה ומתעלקים עליה באובססיביות ("כמו כריש שמריח דם" א. ארד על נתניהו) מספיק לראות את התדרוכים של ניצבים על מתחריהם, את המפכ"ל שמלכלך על מחליפו, ואת הפרטים המזעזעים אודות "מסמך יצחקי" העמוס בפרטים עסיסיים על רוב חברי הכנסת ועומד הכן לפרסום לקראת כל מינוי אפשרי פרוטקשן במלוא מובן המילה – ישר קו או שאתה מחוסל.

המערכת רקובה מבפנים זה לא סוד, המפכ"ל הנוכחי אמר זאת עם כניסתו לתפקיד וזו הסיבה שהוא גייס אסטרטג ויועץ תקשורת במיליוני שקלים על חשבון משלם המיסים, ליאור חורב, האיש שהוביל קמפיינים נגד ראש הממשלה בשני העשורים האחרונים, העיד על תיאום "עצירת הירי בתוך הנגמ"ש" בין יש עתיד למחנ"צ בחסות ידיעות אחרונות במערכת הבחירות האחרונה, אותו ליאור חורב, איש ההון שלטון עיתון עבד קשה בשנים האחרונות בכדי להסיט את האש ממה שקורה בתוך המשטרה אל 'עבודתה המקצועית של המשטרה במיגור השחיתות וניקיון השלטון'.

הם אסרו על ניצבים מלהתראיין, העמידו את מירב לפידות (מצביעת יש עתיד, תומכת נלהבת ביאיר לפיד, ודוברת משרד האוצר בתקופתו) בראש מערך הדוברות, סימנו מטרות והתחילו לזרוק חיצים.

מעצרים כוחניים באישון ליל, כותרות מפוצצות על פרשיות שחיתות חמורה, והדלפות חוזרות ונשנות של חומרי חקירה חסויים לכלי התקשורת.

תדירות הפרסומים, אובססיביות התקשורת והחד ממדיות הברורה של הנחקרים השיגו את התוצאה ההפוכה – הציבור איבד אמון במשטרה, הציבור התעייף מלשמוע את צעקות ה"זאב זאב".

"פרשיית דרעי השנייה" התפוצצה בקול רעש גדול, חקירה סמויה שהודלפה לתקשורת, כותרות ענק על שוחד, שחיתות וגניבה מעמותות נמרחו על פני מהדורות שלמות ובסוף – פוף. לא היה ולא נברא, סעיף השוחד איננו, סיפור התרומות לעמותות התברר כעורבא פרח ו"השחיתות"? נעלמה לה.
הם לא יכלו לסיים את זה בלא כלום אז האשימו אותו בזה שהוא סייע לביתו בבניית הבית (אם הוא לא היה עוזר היה צריך לבוא אליו בטענות) ומכר לאחיו בית מגורים להשקעה במחיר מוזל, אה, וגם לא הצהיר על זה בהצהרת הון…

נו באמת, זה מה שהעסיק אותם שלוש שנים? עשרות חיקורי דין בארץ ובחו"ל, מאות שעות חקירה של שר בישראל, רדיפה תקשורתית חסרת תקדים והשחרת שמו של ראש מפלגה ואלו התוצאות? עבירות מס? יעוץ מס הוא עניין שנתון לפרשנות, אין לי ספק שהם קיבלו חוות דעת מקצועית לפני, על זה למרר את החיים ולהשחיר את שמו של שר בישראל?

מחפשים להסיט את האש ממה שקורה בתוך המשטרה?

בבקשה – אתן לכם כמה כיוונים לחקירה:

• בדקו את תוכן הפגישות בין נוני מוזס ליאיר לפיד, בדקו למה הן הושחרו מהיומן ולמה לא הצהיר עליהן בזמן אמת, למה הפגישות התקיימו במקום סודי וניטרלי ומה הקשר שלהן לחוק ישראל היום שעלה באותה התקופה.

• בדקו האם אין חשש לשוחד במימון 3.5 מיליון שקל תוך שנה ושמונה ממשרדי שרי יש עתיד לידיעות אחרונות בתמורה לסיקור אוהד.

• בדקו את הטענות של אולמרט שנשמע בהקלטות זקן מספר על עסקאות נשק במיליונים של אהוד ברק בתקופה שכיהן כשר הביטחון.

• בדקו מה הסיבה שקרן וקסנר העבירה לברק 2.3 מליון דולר בתמורה לפעילות פוליטית לכאורה.

רוצים עוד רעיונות? פתחו את מסמך יצחקי!

מקווה שהמפכ"ל הנכנס יעשה סדר במערכת אכיפת החוק, יפריד את לה"ב 433 מהמשטרה, ויתעסק פחות בתקשורת ויותר בחיזוק הביטחון האישי.

השארת תגובה