בית הנשיא: "מינוי חדש לתפקיד היועצת המדינית"

דוד סרנגה, אשר שימש יועצו המדיני של הנשיא בארבע השנים האחרונות, מונה לכהן כשגריר ישראל ברומניה

WhatsApp Image 2017-05-19 at 14.55.28 (20)
WhatsApp Image 2017-05-19 at 14.55.28 (20)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נשיא המדינה מינה היום את שולי דוידוביץ' לתפקיד היועצת המדינית של בית הנשיא. דוידוביץ' תחליף את דוד סרנגה, יועצו המדיני של הנשיא בארבע השנים האחרונות, אשר מונה לשגריר ישראל ברומניה זה מכבר.

הנשיא בירך את דוידוביץ' ואמר כי הוא סמוך ובטוח שניסיונה העשיר ועבודתה המסורה בשירות החוץ של מדינת ישראל יסייעו רבות לעבודתו המדינית בשנים הבאות. הנשיא הודה לסרנגה על שנות פעילותו המקצועית בבית הנשיא ואמר: ״סרנגה הוא נכס לשירות החוץ של מדינת ישראל ולעבודה הדיפלומטית המורכבת העומדת לפתחנו יום יום."

דוידוביץ' הצטרפה לשרות החוץ לפני 23 שנים והיא בעלת ניסיון עשיר בשתי זירות מרכזיות לישראל ביחסי החוץ- אירופה והאו"ם. היא מגיעה לבית הנשיא מבריסל, שם כיהנה בשנים האחרונות כסגנית שגריר ישראל לאיחוד האירופי ונאט"ו. בעבר ניהלה דוידוביץ' את המחלקה לארגונים בינלאומיים, סוכנויות מיוחדות ונושאים גלובליים במשרד החוץ וכן שירתה במשלחת ישראל לאו"ם בניו יורק, כדוברת השגרירות בלונדון, כסגנית שגריר וקונסול בקוסטה ריקה ובמטה משרד החוץ באגפי אירופה, אמריקה הלטינית והמרכז למחקר מדיני. דוידוביץ' בעלת תואר במזרחנות וביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, היא נשואה ואם לחמישה.

מנכ״ל בית הנשיא הראל טובי הודה למשרד החוץ על שיתוף הפעולה במהלך תהליך האיתור והוסיף: ״שולי מביאה עמה ניסיון מקצועי רב בזירה המדינית והיכרות רחבה עם ארגונים בינלאומיים. אני סמוך ובטוח שתתרום רבות לעבודתו המדינית של נשיא המדינה ולמערך יחסי החוץ של מדינת ישראל.״

השארת תגובה