"הטייס שיקר" • עדות מ'טיסת השבת'

יו"ר קבוצת 'ערוץ 7', חזר מארצות הברית לישראל לשבת, כבר מחר הוא טס שוב לארצות הברית- הוא מספר בהרחבה על שהתרחש בטיסה: הסיפורים על התפרעויות – שקר

מטוס אל על צילום: ויקיפדיה
מטוס אל על צילום: ויקיפדיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת לשעבר יעקב כץ, הנקרא בפי כל 'כצל'ה', יו"ר קבוצת 'ערוץ 7' היה גם הוא על טיסת אל על מארצות הברית לישראל שנחתה לשבת באתונה. בראיון לערוץ 7 הוא סיפר את שהתרחש: "כל הוצאת השם רע על הציבור החרדי והדתי שהיו במטוס אלו דברי שקר ובלע שלא היו ולא נבראו. אמנם היה מתח גדול כי אל על פישלה והדיילים והדיילות הגיעו באיחור למטוס. כל הנוסעים ידעו שיש שלג והקדימו לבוא לשדה התעופה – והצוות הגיע באיחור של שלוש שעות. הפשלה מתחילה באל על ומסתיימת באל על.

זה נכון שנוצר מתח, כי היינו כלואים שלוש שעות במטוס והטייס נאלץ להגיד דברים שלא היו אמת, ביניהם שנגיע שעתיים או שעה לפני שבת ויש לו מסלול שמקצר את הטיסה. אנשים כבר ידעו שאם יוצאים זה מאה אחוז חילול שבת. אז הדתיים והחרדים פנו לדיילים ולטייסים, גם בהרמת קול ובתקיפות, והבהירו שלא רוצים לחלל שבת. לא היתה שם שום הרמת ידיים.

אם חברת אל על תגיש תלונה במשטרה, יש מאות אנשים שיעידו אחרת. אני עצמי אעיד ואומר שזה היה שקר. הטייס שיקר לאורך כל הדרך. הוא אמר לנו שהוא חוזר לשער ובמקום זה הוא המריא. טבעי שיותר מ-160 איש שומרי שבת, יהיו כמה שירימו קול. כל היתר זו עלילת שקר – ואם אל על יעשו טעות ויגישו תלונות, הם יאבדו את הציבור הדתי והחרדי".

השארת תגובה