"אוי לנו, שכך מתנהלת הרכבת הקואליציה"

סגן ראש העיר הודיע כי מפלגת 'רחובותי' בראשותו תשרת את הציבור מהאופוזיציה ומאשים: הנאמנות שהפגינו חלק מהמתמודדים במהלך תקופת הבחירות, הייתה לראש העיר ולא לתושבים

רחמים מלול ומתן דיל בימים יפים
רחמים מלול ומתן דיל בימים יפים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מלאכת הרכבת הקואליציה של ראש העיר רחמים מלול בעיצומה וכפי שהעריכו רבים במערכת הפוליטית עוד לפני הבחירות, מפלגתו של סגן ראש העיר בקדנציה החולפת מתן דיל וחברי סיעתו ייאלצו לאייש את ספסלי האופוזיציה.

ביום שלישי בשעות הבוקר פרסם מתן דיל הודעה לתושבי העיר, בה הוא מבהיר, כי על רקע הדיווחים שהתקבלו במפלגתו והסימנים המצביעים, כי חלה התקדמות במו"מ הקואליציוני מול כלל הסיעות שנבחרו למועצה, בעוד מפלגתו נשארה עד כה מחוץ לתמונה, הרי שלא נותרה בידיו ברירה אלא להכריז על הישארותה של מפלגת "רחובותי" באופוזיציה, תוך הבטחה להיותה של המפלגה בת חמשת המנדטים, אופוזיציה לוחמנית כלפי ראש העיר.

את ההודעה פותח דיל בדברי הזדהות עם תושבי הדרום על רקע ההסלמה שנרשמה בימים האחרונים ועד מהרה הוא מתייחס לתוצאות הבחירות והשלכתן.

"חלפו כשבועיים מיום הבחירות, בו הפגנתם ברשימת רחובותי ובי אמון גדול וזכינו בזכותכם בייצוג של 5 מנדטים במועצת העיר. לפי כל הפירסומים והמסרים שהעבירו לנו, כל התיקים כבר חולקו ומכירת החיסול של העיר רחובות בעיצומה. לפיכך הגיע תורנו לבחור. מלול אמר שהוא עוד יקרא לנו, אנחנו מוותרים מראש, אין טעם שנגיע. אנחנו בוחרים באופוזיציה".

כאן בוחר דיל להתייחס לדיווחים על חלוקת התפקידים המסתמנת ומבקר את הדרך בה הדבר נעשה, "צר לי כי בחרו לשים את האגו והנאמנות האישית לפני רצון הציבור וטובתו. אנחנו לא מוכנים לקחת חלק בתהליך המביך הזה, שיהיה בסופו של יום על חשבונכם, על חשבון הציבור, החינוך יישאר אצל מחזיק התיק שאחראי על התחום בעשור האחרון. תיק שפע יעבור לאחריות זה שכשל וגם רשת חוויות, תיק הספורט ועוד תחומי אחריות – כבר הובטחו וחולקו. מה שהיה הוא שיהיה ומה שיהיה כאן מעכשיו יהיה עצוב".

בהמשך הדברים מודה דיל במרומז כי למרות שניסה לאורך קמפיין הבחירות להתנער מקמפיין "הפתק הירוק" שיוחס למפלגתו הרי שלמעשה לא מן הנמנע כי אלו אכן היו פני הדברים ומפלגת 'רחובותי' היא שהייתה הכח המניע מאחורי היוזמה.

לדבריו, קרוב ל – 40% מהתושבים יצאו מהבית ואמרו שהם מעוניינים בכל ראש עיר אחר רק לא מלול. זו קריאת אי אמון גדולה", קובע דיל כשהוא מבהיר, "מהנתון הזה אני לא יכול להתעלם".

בהמשך עובר מתן דיל להתייחס להישג המרשים של מפלגתו בבחירות כאשר לא פחות מ-11,069תושבים יצאו מהבית והצביעו למען רחובות טובה יותר, ולרשימה העצמאית "רחובותי". "זו הצהרת אמונים עוצמתית, מהנתון הזה אני לא יכול ולא רוצה להתעלם. לא הגעתי לפוליטיקה בשביל ג'וב כזה או אחר, אני לא רודף שררה וכבוד. הנה, אני מוותר מראש על כל כיבוד ועלה תאנה כזה או אחר. כי תחתם מסתתרת אמת כואבת המעידה על חוסר נאמנות לבוחרים.

"אמרתי בעבר ואומר גם כעת בנוגע לכניסה לקואליציה שהדבר היחיד העומד לנגד עיני הוא נאמנות מוחלטת לתושבים ולציבור. אמרתי שאפעל בשיתוף פעולה מלא רק כאשר אקבל את הכלים ותחומי האחריות לממש את הבטחותיי לתושבים. הנאמנות אותה הפגינו חלק המתמודדים במהלך כל תקופת הבחירות הקשה והמכוערת ביותר שידענו, וגם כעת במהלך המו"מ על הרכבת הקואליציה, היא נאמנות אישית לראש העיר ולא נאמנות לתושבים. שליחי ציבור שלא מקשיבים לציבור כולו, חוטאים לאמת והופכים את היוצרות. אוי לנו, כי כך מתנהלת הרכבת הקואליציה של עיריית רחובות. במצב הדברים הזה לא נוכל להיות חלק מקואליציה כזו, זאת לא דרכנו. נישאר נאמנים לכם ולהבטחות שלנו אליכם".

"כחמישית (!!!) מהמצביעים בחרו ב"רחובותי". לצערנו בשנים האחרונות לא הייתה אופוזיציה ברחובות. כעת אני מבטיח לכם שתהיה. אני מבטיח לכם תושבים וחברים יקרים, כי כפי שפעלנו למענכם ולמען העיר רחובות מספסלי הקואליציה, נמשיך ואף ביתר שאת לפעול ולהצטיין בכך משורות האופוזיציה. אני מבטיח לעשות למענכם הכל. אני מבטיח לשמור לכם אמונים, אני מבטיח להוות חלופה ראויה והולמת בבוא העת, אני מבטיח שהשמש עוד תפציע ברחובות, ואני יודע כי הבטחות צריך לקיים".

מצוות המו"מ של הליכוד נמסר בתגובה: איננו מנהלים משא ומתן בפייסבוק, ועל כן חשוב להביא בפני הציבור את העובדות לאשורן: בניגוד לאופן הצגת הדברים- צוות המו"מ הקואליציוני נפגש עם כל הסיעות שנבחרו למועצת העיר, מתוך התנהלות שקולה והגונה, המתייחסת בכובד ראש לדרישות הסיעות. רוב התיקים עדיין פתוחים, כולל תיק שפ"ע, המו"מ עדיין בעיצומו ולא נחתם אפילו הסכם אחד עם אף סיעה. לכשייחתמו, יפורסמו ההסכמים.

"חשוב לציין כי במפגש הראשון של צוות המו"מ הקואליציוני עם נציגי רחובותי, הוצג תנאי בל יעבור: ללא תפקיד הסגן וממלא מקום בשכר- אין מה לדבר על תיקים כאלה או אחרים, וכי הציבור בחר בדיל רק כדי שישרת אותו בשכר? הציבור ישפוט בין עשייה ושינוס מותניים למען העיר – לבין השמצות חסרות בסיס. למרות אי הדיוקים שנכתבו ע"י דיל, ועל פי סיכום קודם, סיעת רחובותי תוזמן לפגישה נוספת מול צוות המו״מ, ובה תובא בפניהם ההצעה לתיקים".

השארת תגובה