הכירו: ראש העיר החדש בראשון לציון

מהפך בראשון לציון: דב צור יפרד מראשות העיר אחרי עשור בתפקיד, את מקומו יתפוס סגנו לשעבר רז קינסטליך • דבר המנצח: "היום הוא הרגע להניח בצד את המחלוקות", דבר המפסיד: "יצאתי להתמודדות עם ידיים קשורות"

צור
צור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רז קינסטליך נבחר לכהן כראש העיר הבא של ראשון לציון. סגן ראש העיר לשעבר, בן 40, ויו"ר סיעת 'הירוקים והצעירים', הצליח לגבור על ראש העיר המכהן דב צור, שייפרד מכסאו לאחר עשור בתפקיד.

הדרך לניצחונו של קינסטליך הייתה ארוכה וקשה, כאשר מלבד צור, התמודדו מולו מועמדים רבים וחזקים. לקראת הסיבוב השני, חברה אליו המועמדת ליאל אבן זוהר, כמו גם המועמד מוטי עג'מי, שהעניקו לו את תמיכתם. מצטרף נוסף לעגלת המנצח היה יו"ר ש"ס הרב אריה כהן, שהצטרף ברגע האחרון לתמיכה בקינסטליך, עובדה שעשויה להמתיק לו את התוצאה הלא מזהירה בבחירות, כרשימתו זכתה במנדט בודד.

למרות העניין הרב שעוררה מערכת הבחירות, ברגע האמת, מרבית תושבי ראשון לציון בחרו להישאר בבתיהם, כשרק 33% מימשו את זכותם והגיעו להצביע. על פי התוצאות הסופיות, – לפני חישוב קולות החיילים והמעטפות הכפולות – זכה רז קינסטליך ב-36,829 קולות שהם 52%, לעומת דב צור שקיבל 32,829 קולות שהם 47%.

בתגובה ראשונה ונרגשת, הודה ראש העיר הנבחר לתושבים ולפעילים, ואמר: "אני חש את גודל האחריות על כתפיי ואת החובה שיש לי להיות ראוי לאמונכם. אני אעשה הכל כדי שתהיו גאים בבחירתכם בי. האתגרים שעומדים בפני ראשון לציון הם אמיתיים ורציניים. אני בטוח שאעמוד בהם עם השותפים הנפלאים לצידי".

הוא פנה לתושבים בקריאה: "היום הוא הרגע להניח בצד את המחלוקות, ההאשמות והקמפיין הסוער שידעה ראשון לציון בחודשים האחרונים. זה הזמן לאיחוד השורות. מהיום מתחיל השינוי".

קינסטליך הודה לראש העיר היוצא דב צור ש"ביני ובינו היו מחלוקות לא מעטות והתקיימה מערכת בחירות מאתגרת, יחד עם זאת, אני חש כבוד והערכה רבה לתרומתו ארוכת השנים לעיר. דב הוא פטריוט ראשוני אמיתי ויש לו מניות יסוד בהצלחת העיר הזאת".

ראש העיר היוצא דב צור שעל פי הערכה עשוי לעזוב את הזירה העירונית, הודה קצרות לתושבים, וייחס את ההפסד לחקירות שהתנהלו נגדו: "זכיתי לשרת את העיר ראשון לציון ואת תושביה במשך עשור. זו הייתה שליחות מרתקת וזכות גדולה. לצערי, יצאתי להתמודדות הזו עם ידיים קשורות כאשר אני נאלץ להתמודד עם עננה מיותרת וחסרת שחר. אני מודה לכל מי שהצביעו עבורי ועשו את המאמצים הגדולים מאוד בתנאים בלתי אפשריים. כעת הגיע העת לאתגרים חדשים. שוחחתי הלילה עם רז ואיחלתי לו הצלחה באתגר העצום הניצב לפניו. אעזור לו ככל שיבקש".

השארת תגובה