סיכום בחירות: המהפך של בת ים

בתום מערכת בחירות סוערת, הצליח צביקה ברוט לגבור על ראש העיר המכהן יוסי בכר בפער גדול • על יום בחירות סוער, ניצחון ה'אנדרדוג' על השליט הכל יכול, השותפים לדרך, הטלפון מביבי ונאום ניצחון מרגש – סיקור נרחב

ברוט
ברוט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתום מערכת בחירות סוערת, כבש צביקה ברוט בסערה את ראשות העיר בת ים והדיח את ראש העיר המכהן יוסי בכר. ברוט, מועמד 'הליכוד', נציג חדש יחסית במערכת העירונית ולשעבר עיתונאי ויועץ בינלאומי, הצליח לסחוף את התושבים ועשה את הבלתי יאמן, כשהוא מביס ראש עיר מכהן שנהנה מתמיכת המערכת ומגיבוי של מי שנחשב לשליט הבלתי מעורער של העיר, שלומי לחיאני.

צביקה ברוט ויוסי בכר עלו לסיבוב שני לאחר הבחירות המקוריות שנערכו לפני כשבועיים, לאחר שאף אחד מהם לא הצליח לחצות את רף 40% תמיכה. בסיבוב הראשון, בכר נהנה מיתרון של 5%, אך התוצאות הנוכחיות מהוות מהפך מושלם, שלא לומר נוק אאוט: 24,511 קולות שהם 63% הצביעו עבור צביקה ברוט, לעומת 14,259 קולות שהם 36% ליוסי בכר.

להצלחתו של בכר קדמה הצלחת סיעתו 'הליכוד' שזכתה לחמשה מנדטים והפכה לסיעה הגדולה בעירייה. מי שנחשב לאדריכל הניצחון הוא ששון אליהו, יו"ר סניף 'הליכוד' בעיר וחבר המועצה, שהשכיל לפנות את הדרך עבור מועמד צעיר ומבטיח, וסייע בעדו לעשות את הצעדים הנכונים בדרך לניצחון.

שותפים משמעותיים להצלחה הם יתר המועמדים לראשות ש'נשרו' בסיבוב ראשון, ובעיקר המועמד אלי יריב, שמרגע היוודע התוצאות, התגייס בכל מאודו להצלחת ברוט, מתוך רצון להביא להחלפת השלטון העירוני הנוכחי, נגדו הוא נאבק בכל עוז. לתמיכה בברוט הצטרפו גם אורי בוסקילה וירון לוי.

ניצחון ברוט מהווה גם הישג ראשון במעלה עבור בכירי 'הליכוד' שעמדו מאחוריו, בראשם השר לשעבר גדעון סער. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתערב דווקא לטובת יוסי בכר נגד מועמד מפלגתו, וקומם עליו את אנשי 'הליכוד', נחל תבוסה צורבת, אך מיהר להתעשת והתקשר במוצאי הבחירות לברוט, בכדי לאחל ולברך אותו על הניצחון, תוך שהוא מבטיח לעבוד יחד להצלחת העיר ותושביה.

יום הבחירות לא עבר בשקט, והוא לווה בתגרות שונות, חלוקת עלונים משמיצים ואף עם איומים חמורים. בשעות אחר הצהריים הופץ מסרון שקרי בו נכתב "חשיפה, אחיו של צביקה ברוט הוא טייס חיל האוויר מבת ים שהרג פלסטינים חפים מפשע. מצביעים רק בכר". הצדדים מיהרו להאשים אחד את משנהו בשליחת ההודעה.

כבר מעת סגירת הקלפיות ותחילת קבלת התוצאות, ניכר היה בבירור שצביקה ברוט שומר על יתרון ובדרכו לקחת את הבכורה. הפער נשמר בעקביות והסתיים כאמור, בניצחון מוחץ.

בפתח נאום ניצחון חגיגי, בירך צביקה ברוט 'שהחיינו וקיימנו והגיענו', ואמר נרגשות: "בת ים יוצאת לדרך חדשה. הניצחון הזה הוא לא רק שלי הוא קודם כל שלכם, החברים והפעילים שנתנו את הלב והנשמה. יותר מדי שנים העיר שלנו מפולגת ומסוכסכת, החל ממחר בבוקר יש רק בת ים אחת מאוחדת שיוצאת לדרך חדשה. הניצחון הזה הוא לא סוף הוא ההתחלה של ימים יפים וגדולים בימיה של בת ים". ברוט הודה לראש העיר היוצא יוסי בכר "שפעל למען העיר, זה הזמן והמקום לומר לו תודה".

ראש העיר היוצא יוסי בכר השלים עם הפסדו, והתקשר לברך את ברוט ולהבטיח כי הדם הרע שזרם במערכת הבחירות והיריבות הקשה, תתפוגג. "מחקנו והשארנו את הכל מאחורינו. מה שהיה בשלושה שבועות האחרונים היה קמפיין, ועכשיו יוצאים לחיים האמיתיים. אני אוהב את העיר הזאת, ואמרתי לו שאני לראשותו בכל דבר שרק שיצטרך", מסר בכר.

השארת תגובה